Відточують навички зі стрільби: як тренуються артилеристи [ Редагувати ]
Новобранці тепер зможуть підготуватися краще! Від початку листопада навчальні центри ЗСУ перейшли на програму базової загальновійськової підготовки з терміном навчання півтора місяця. Замість тридцяти днів. Про такі новації повідомили в Генштабі. Як удосконалюють свої навички артилеристи, котрі нещодавно повернулися з Покровського напрямку, - бачив Михайло Манилюк.
Хлопці знімають із гармати маскувальну сітку. Тут, серед осінніх дерев, розташована зброя, з якої артилеристи будуть знищувати умовні ворожі цілі.
Старший офіцер батареї отримує настанови від командира.
Позивний "Факел", старший офіцер батареї:
Сидить на спостережному пункті, наблюдає за стрімами, контролює всю ситуацію на полі бою. Він дає нам координати цілі, я розраховую.
"Факел" передає по рації розрахунки побратимам, які знаходяться безпосередньо біля гаубиць.
Заряд третій, приціл 358, 358, рівень 3003, 3003, правіше від основного напрямку 009, правіше від основного напрямку 009, один снаряд зарядити!
Діяти потрібно швидко і точно! Щоб ворожий дрон не засік місце розташування наших воїнів.
Ціль сто перша. Жовта пляма. Снаряд осколково-фугасний. Підривник осколковий! Приціл триста п'ятдесят вісім. Рівень 30/03. Кутомір по цілі - 44/73. Навестись, про готовність доповісти. "Факел", я другий, готові, наведення!
Позивний "Кучеряшка" - навідник гармати:
Слухаю командира гармати, прицілюємо кутомір. Є основна точка наведення. Це приціл, який командир сказав, такий і поставив. Тут у нас рівень. Це кутомір. Які командир каже цифри, я поставив, наводимося механізмом на основну точку наведення, вирівнюємо бульбашку і гармата наведена.
Ціль зафіксована, артилеристи заряджають гармату снарядами.
- Один снаряд зарядити. - Заряджено!
Я "Факел", один снаряд, вогонь!
Тим часом друга група артилеристів вже готова вести вогонь!
"Факел", я перший, ми готові! По цілі сто другій наведені.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Хлопці зарядили гармату, навелися на ціль і готові стріляти. Гармата - постріл! Вже за чотири кілометри снаряд прилетить у потрібне місце.
Куди прилетить боєприпас, за допомогою дрона, бачить військовослужбовець із позивним "Спєц". Результати демонструє нам на відео!
Позивний "Спєц" - військовослужбовець Збройних сил України:
- Точно в ціль, є влучання, ворог знищений. - А що за умовна ціль була? - Умовна ціль називається "Жовта пляма". Якби була піхота в будь-якому случаї уражена та й бронетехніка будь-яка в принципі теж. Сьогодні проводили стрільби з гармат Д-30.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Гаубиця Д-30, сто двадцять другий калібр. Саме завдяки їй наші хлопці зараз знищують ворога на Сході й знищували, коли той намагався захопити Київ.
Позивний "Барс" - командир гармати:
Під час оборони Києва гармата Д-30 випускала за годину в районі 50 снарядів, вона нагрівалася до такого стану, що аж маскувальна сітка припікалася до неї. Ще досі вони показують свою ефективність. Вона обертається на 360 градусів і може одночасно вражати декілька цілей за невеликий проміжок часу.
За допомогою цих стареньких гармат артилеристи й нині знищують ворога на усіх напрямках фронту.
На повному заряді стріляє на шістнадцять кілометрів. Це як снайперська гвинтівка, якщо вона добре вивірена, можна з першого пострілу попасти в ціль.
Нещодавно захисники повернулися із Покровського напрямку. Ворог там суне звідусіль. Втім, зазнає чималих втрат техніки й живої сили.
Позивний "Корпус" - командир гармати:
Важкі йдуть бої. Ворог наступає великою кількістю. Ми його стримуємо. Зараз гарячіше, зараз ворог більше обстрілів проводить, авіацією проводить обстріли. Зараз тяжче, чим під Києвом було. В міських боях трішки краще проводить оборону ніж в полях, бо на Донбасі не так багато посадок, де можна строїть укріпрайони.
Артилерія ефективніша, якщо у неї є очі, кажуть воїни. Для цього задіюють підрозділ артилерійської розвідки. Ці хлопці коригували вогонь під час Київської операції.
Олександр Борецький - офіцер Збройних сил України:
Наша частина - міжвидовий центр підготовки підрозділів ракетних військ і артилерії. З першого дня повномасштабного вторгнення московії на території України, брали участь в Київській операції, тримали оборону на Житомирській трасі, Гостомель, аж до Северинівки. На основі частини був створений зведений артилерійський дивізіон.
Після Київщини бійці підіймали електронних "пташок", щоб вистежити ворога на Сході. Згодом на Курщині.
Позивний "Спєц" - військовослужбовець Збройних сил України:
Працювали, літали, підтримували штурмові дії наших військ. Коригували артилерію, виявляли цілі, знищували. Також проводили роботу при контрнаступі ворога, також знищували їх дуже багато.
Отака в нас їзда осьо. Машина забита, ну, і таке буває.
Олександр Борецький - офіцер Збройних сил України:
Ми вже перейшли на БПАКи літакового типу, який дуже ефективно, ось ми тільки-тільки повернулися і дуже себе ефективно зарекомендували. При тому при всьому, що БПАК "Шкіпер" дійсно може протидіяти РЕБу. Ми без завад літали, повертались. Тобто нові технології дійсно рухають вперед.
Безпілотні літаки допомогли виявити розвідникам ворожу колону, яка намагалася взяти ЗСУ у кільце. Бронетехніку разом з російським військом було знищено!
Позивний "Спєц" - військовослужбовець Збройних сил України:
Це наша робота. Виявили їх завчасно, попередили усі підрозділи артилеристів, фпвішників та спільними зусиллями знищили колону. Завдяки безпілотним літальним апаратам самольотного типу та квадрокоптерам. Без них було б дуже тяжко в сучасній війні. Тому це дуже помогло нашим штурмовим діям при наступі.
Олександр Борецький - офіцер Збройних сил України:
Наскільки москалі падші люди. Вони свої населені пункти зі своїми ж співгромадянами рівняють просто КАБами, стирають з лиця землі. То ж хай громадяни російської федерації подивляться, що керівництво московії робить у них, тобто, щоб вони зрозуміли, як вони умовно звільняють Україну, точно так само, стираючи з лиця землі, вбиваючи цивільне населення.
Без зброї, без мотивованих українських воїнів, без допомоги партнерів та без допомоги небайдужих людей навряд чи вдалося б здобути необхідних результатів. Втім, росіяни досі не полишають спроб захопити всю Україну, стерти з лиця землі.
Олександр Борецький - офіцер Збройних сил України:
Але дякуючи, що дійсно весь колектив військової частини прагне інновацій. Командир частини сам особисто великий вклад вносить, щоб впровадження нових технологій, нових засобів розвідки, нових засобів виявлення противника на полі бою. Всі повинні, якщо гуртом згуртувалися, то дійсно швидше прийшла б перемога і менші були б втрати. Особливо ті важкі втрати людей, як військових, так і цивільних.
Артилеристи одноголосно запевняють: готові захищати Україну до кінця. А поки відновлюються - стріляють зі ствольної зброї. І показують чудові результати. Вже незабаром свої навички хлопці продемонструють на ворогу.
- Дякуємо Вам за службу, разом переможемо! - Разом до перемоги!