У Броварах Центр реабілітації дітей з інвалідністю отримав сучасне обладнання [ Редагувати ]
Наш наступний сюжет про тих, хто потребував підтримки й до війни, а зараз і поготів. Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю діє у Броварах на Київщині. Це заклад, що став по суті другим домом для сотень родин, де є малюки з ДЦП, аутизмом чи онкологією.
Благодійники привезли туди спеціальне обладнання, яке дозволить лікарям та педагогам проводити заняття з тими, хто не може самостійно тримати спину й голову. У центр завітали й наші кореспонденти.
Дев’ятирічний Іванко за допомогою фахівців Центру реабілітації на наших очима упевнено ступає. Мама хлопчика каже: це перші кроки до самостійності.
Юлія Рогач, мати відвідувача Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю:
У Броварах народилися, і Ванічка відповідно тут. Ваня народився, ставили нам діагноз "Клишоногість". Трошки пізніше нам поставили діагноз "Артрогрипоз". З дев'ятого дня після народження Ванічку почали гіпсувати, і потім почалися операції І кожні пів року майже ми в гіпсах, і знову йде процес атрофії м'язів.
Парафінотерапія, масажі - цілий комплекс спеціальних занять. Іванко з двох років відвідує Центр реабілітації дітей з інвалідністю у Броварах.
Юлія Рогач, мати відвідувача Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю:
Вані дуже цікаво, тому він задоволений. Я коли говорив, що ми йдемо в центр, він просто в захваті: "О мамо, нарешті йдемо в центр".
Ваня Оленецький, відвідувач Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю:
Мені багато хто подобається тут. З масажистом можна поговорити, придумати сценарії для фільмів. Мені подобається сенсорна кімната. Я ще ходжу до психолога. Ми граємо іноді. Логопед мене вчив говорити букву "г".
Загалом близько 300 пацієнтів відвідують Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю у Броварах. Для них - це шанс адаптуватися до життя, виконувати якомога більше завдань самостійно.
Наталія Сердюк, директорка Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю:
Діти у нас від нуля і до 23 років особи з інвалідністю. Ми надаємо і реабілітаційні заходи, так, у нас є і групи, де дітки знаходяться. У нас працюють логопеди, психологи, дефектологи, корекційні педагоги. У нас дуже великий спектр послуг, які ми надаємо нашим діткам.
З дітьми працюють психологи, логопеди, реабілітологи. Деякі фахівці спершу звернулися сюди по допомогу для своїх дітей, а потому стали самі наставниками в центрі.
Ірина Прядко, вчителька Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю:
Я працюю в реабілітаційному центрі вже багато років. Так сталися обставини, що я маю таку дитинку, хвора на ДЦП з важкою формою, тобто вона перебуває тут 4 години в групі. А я цим часом працюю індивідуально з дітьми. По різних програмах залежно від важкості.
Тобто такої програми, скажімо, конкретної немає. Там постановки звуків, наприклад, тут не до того. А навчити дитину зверненого мовлення, щоб вона розуміла. На, дай, візьми, поклади. Більше на емоціях, звичайно. Особливо з дітьми з ДЦП.
Навчальні класи та тренажерні зали, групові та індивідуальні заняття. Для дітей тут створені всі умови, щоб допомогти їм адаптуватися у світі. Але благодійники продовжують допомагати центру реабілітації. Напередодні привезли спеціальне обладнання - воно допоможе проводити заняття з тими, хто не здатен самостійно тримати спину й голову.
Аліна Чубук, голова благодійного фонду:
Тут діти-аутисти, діти з вадами здоров'я, їх дуже важко насправді заспокоїти. І я вважаю, що ці матусі, які виховують цих діточок, їм потрібно ставити пам'яток при житті. Це дуже важка, клопітка робота виховання цих діточок. Тому ми підтримуємо такі, як тільки можемо, реабілітаційні центри.
У закладі підготувалися й до викликів війни - є укриття. А отже, батьки з дітьми та працівники центру зможуть сховатися під час тривог.