Курська операція: що це дало Україні [ Редагувати ]
Майже три з половиною місяці минуло від початку військової операції на Курщині. Для кремля вона стала неочікуваним ударом, адже українській армії лише протягом одного дня вдалося просунутися глибоко в тил ворожої території й зайняти кілька населених пунктів.
Зараз російське військо разом з північнокорейськими підрозділами намагається витіснити ЗСУ з раніше зайнятих позицій. Михайло Манилюк розкаже, чи потрібно було проводити Курську операцію і що це дало Україні?
Збройні сили України знову зайшли в Курську область! Така інформація з'явилася в соцмережах шостого серпня. В російських пабліках почали з'являтися ось такі відео.
Вже в перші години наступу українській армії вдалося просунутися глибоко вперед. Російські військовики масово здавалися в полон, серед них контрактники й строковики, які щойно закінчили школу.
Вони були налякані, вони не чекати, що ми дійсно перейдемо кордон, що ми дійсно зайдемо на їхню територію. Вони однозначно, що поодиноко, що масово здавалися в полон.
Згодом атаку ЗСУ на Курщину підтвердило міноборони рф, заявили про перекидання резервів. А вже наступного дня кремлівський диктатор зібрав засідання уряду, де заявив, що все це "провокація".
Киевский режим предпринял очередную масштабную провокацию.
Втім Курська операція була заздалегідь спланована. У перші дні українські армійці просунулися за трьома напрямками й оточили місто Суджа з півдня. А вже за вісім днів боїв адміністративний центр повністю перейшов під контроль ЗСУ.
Володимир Зеленський, Президент України:
Ми бачимо, як росія за часів путіна насправді рухається. 24 роки тому була катастрофа "Курськ" - символічний початок його правління, а зараз видно, що є фіналом для нього. І теж Курськ. Катастрофа його війни. росія принесла війну іншим, тепер це повертається додому.
Як повідомив Президент Зеленський, в російського агресора були плани після наступу на Харківщину, розпочати наступ на Сумщині. У ворога все було для цього готово. Ба більше, в кремлі мріяли створити на території України стокілометрову буферну зону. Втім, ми зіграли на випередження.
Микола Маломуж, генерал армії, голова Служби зовнішньої розвідки (2005-2010):
Ми створюємо буферну зону, і ми на території росії. Упередження нападу на Сумщину з боку російської федерації, нейтралізації обстрілів, які йшли з території Курщини, особливо на прикордонні Сумщини, і частково нейтралізували вогневі засоби, і зрозуміло, що це постійний контроль, можливо, пересування військ в цьому секторі, недопущення їх для нових наступальних операцій.
Курська операція деморалізувала військово-політичне керівництво рф. Світові гравці зробили висновки, що російська армія не всемогутня, а кордони не залізобетонні. Ми довели, що спроможні протистояти ворогу будь-де.
Микола Маломуж, генерал армії, голова Служби зовнішньої розвідки (2005-2010):
Це взагалі престиж Збройних сил. Ми зуміли показати й нашим партнерам, і США, і Британії, і Європі, і НАТО в цілому, що ми ефективно можемо воювати, бити ворога, а третім країнам, що путін не всесильний, що він програє. Точно так же росіянам, які надіялися, що путін їм гарантує те, що ні одної п'ятої землі ніколи ніхто не займе, а тут реально зайшли й легко.
Завдяки військовим діям на Курщині ЗСУ вдалося відтягнути тисячі окупантів з інших ділянок фронту.
Олексій Гетьман, військовий експерт:
Зараз ми примушуємо ворога тримати п'ятдесятитисячну армію на Курщині. Це теж мета. Вони їх не застосовують на інших ділянках фронту. Ну, ви знаєте, інколи кажуть, чи не варто було б зняти війська і переправити в якусь гарячу точку, в Курахове, наприклад. Якби ми перевели п'ять тисяч на Курахівський напрямок, то ми б не стримали п'ятдесят тисяч росіян.
Військовий аналітик запевняє: операція на Курщині - це мов партизанська війна, і зовсім відрізняється від боїв на Сході чи Півдні України.
Олексій Гетьман, військовий експерт:
Ми можемо уникати прямих зіткнень з переважаючими силами ворога і маневрувати. Ми не тримаємося за якийсь населений пункт. Ворог намагається вступити з нами в якісь серйозні бойові дії. Ми цього не робимо і примушуємо ворога, маючи відносно невелику кількість сил та засобів на Курщині, тримати там п'ятдесятитисячну армію росіян.
Україна зараз контролює понад тисячу кілометрів квадратних території Курщини. І утримати її - означає мати козирі під час можливих перемовин з росією. Але, схоже, кремлівське керівництво не планує переговорів, тим більше поки ЗСУ на Курщині. Щоб вибити українську армію звідти, росія втягнула у війну Північну Корею.
Микола Маломуж, генерал армії, голова Служби зовнішньої розвідки (2005-2010):
Це розкриває всі карти й суть путіна, він втягує конкретну країну у війну на території чужої держави, яку він намагається завоювати. Отут і всі принципи його і моральні, і юридичні, і фактично воєнні. Я думаю: це для нього великий провал.
Військові аналітики кажуть, щоб звільнити підконтрольну ЗСУ територію Курщини, росії потрібно кинути щонайменше стотисячне військо. Втім поки що українська армія має там перевагу.