У навчальних центрах ЗСУ збільшили термін базової підготовки військових [ Редагувати ]
Замість місяця - півтора. Від початку грудня обов'язкова базова загальновійськова підготовка в навчальних центрах ЗСУ триває довше. Що це означає для курсантів та які вправи додалися - розкажемо в репортажі, підготовленому спільно з колегами з Сухопутних військ.
Стрільби, обкатка танком та психологічна смуга перешкод. Усе це основні, але не всі елементи курсу базової загальновійськової підготовки в навчальних центрах Сухопутних військ.
Передусім, боєць має чітко орієнтуватися на місцевості. Паперові мапи відходять у минуле, їх витісняють планшети зі зручними застосунками.
Олександр Візгін, офіцер управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ:
Сучасні технології дедалі більше входять у повсякденне воєнне життя. Відому вітчизняну систему балістичних обрахунків "Кропива" тепер уже використовують не тільки артилеристи, а й усі інші - для орієнтування на місцевості.
Олег, інструктор курсу базової загальновійськової підготовки:
Якщо ви файно стріляєте, якщо ви файно бігаєте, а все це ви робите не в ту сторону, значить напрасно ви стріляєте й бігаєте. Якщо ви не можете зорієнтуватися на місцевості, не надо виходить на місцевість взагалі.
І це не гучні слова. На фронті захисники часто змінюють позиції. І це треба робити за чітким алгоритмом.
Олександр Візгін, офіцер управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ:
Якщо у ворожій траншеї не лишилося жодного живого окупанта, це ще не означає, що вона безпечна. Відходячи, противник намагається залишити якомога більше вбивчих сюрпризів і знешкодити їх життєво важливо.
Помітити міни та розтяжки - здебільшого, складно. Але в реаліях війни це життєво необхідна навичка.
Іван, інструктор курсу базової загальновійськової підготовки:
Після першої імітації підриву у них зразу включається повишена увага, і тоді вони вже починають задумуватися, брати це в руки, куди ступити правильно, чи взагалі варто туди йти і так дальше.
Ще один не менш важливий етап підготовки - тактична медицина.
Вікторія, інструкторка курсу базової загальновійськової підготовки:
Накласти турнікет, зупинити кровотечу - це найперше. Потім якнайшвидше дістати з траншеї наших постраждалих та непосрєдствєнно евакуація. Це все робиться швидко-швидко.
На навчальному полігоні бійці знайомляться зі ще однією загрозою - ворожими дронами.
Валерій, інструктор курсу базової загальновійськової підготовки:
Від нього у відкритому полі максимально неможливо втекти. Як кажуть "дроноводи", не тікай від дрона, бо помреш втомлений. Основним елементом, який вас може врятувати, це перше себе невиявлення. Друге: якщо є лісиста якась місцевість, це одразу ж тікати в лісисту місцевість, тому що в лісистій місцевості досить складно з ним маневрувати. Ну і, звичайно, засоби РЕБ.
Також безпілотники на фронті можна знешкодити за допомогою звичайних дробовиків. В оновленому базовому загальновійськовому курсі вже є відповідне тренування.
Завдяки тому, що підготовка новобранців стала довшою, навчальну програму вдалося наповнити новими вправами. А головне - більше часу приділити їхньому практичному відпрацюванню.