Без ноги придатний: яке рішення ветерану виніс МСЕК [ Редагувати ]
Після ворожого обстрілу на Донеччині він залишився без ноги та нирки, а ліва рука не функціонує! Попри це йому дали другу групу інвалідності, ще й визнали працездатним. Таке рішення винесла медико-соціальна експертна комісія. Втім наш герой написав заяву на переогляд.
Чим закінчилася історія ветерана російсько-української війни - розкаже Михайло Манилюк.
Світло вимкнули о сьомій ранку. Я зараз не знаю, як буду спускаться.
Світла немає. Ліфт не працює. Щоб вийти надвір, Андрію доводиться самому на візку пересуватися темним коридором.
З третього поверху треба спускатися сходами. Доводиться плигати на одній нозі.
Ветеран російсько-української війни втратив ногу під Кліщіївкою на Донеччині. Ворожий снаряд прилетів прямісінько на позицію, де він перебував разом з побратимами.
Андрій Бульба, ветеран російсько-української війни:
Ми із населеного пункта їх вигнали, і коли ми окопувались за селом, уже був прильот снаряду. Було чимало поранених, не без жертв.
Евакуаційна група витягла Андрія з місця обстрілу. Воїн був на межі життя і смерті. Переніс більш як двадцять операцій.
Андрій Бульба, ветеран російсько-української війни:
У мене внаслідок поранення постраждала нирка, яку роздробило, поранення легень, поранення шлунка, ампутація кінцівки, нога була, але її довелося ампутувати, і рука, яка зараз не функціонує.
Після тривалого лікування Андрій звернувся до медико-соціальної експертної комісії, щоб визначити групу інвалідності.
Сказали, що ми ознайомилися з вашими документами, і готові вам надати другу групу інвалідності.
Чоловіка ще й визнали працездатним!
Андрій Бульба, ветеран російсько-української війни:
Ну, як я можу піти працювать з одною рукою? Ми написали заяву на оскарження рішення МСЕКа, і нам мають зателефонувати і назначити другий МСЕК - це буде міський.
Ми разом з Андрієм їдемо на переогляд до центральної МСЕК.
Андрій Бульба, ветеран російсько-української війни:
З рукою осталось так же само. У мене пальці не функціонують. Оце максимум, що я можу зробити. По висновках лікарів, проходив УЗД руки, електрографію - змін немає.
Андрій не розуміє, чому військовослужбовці, які захищали Батьківщину та дістали важкі поранення, змушені доводити очевидні речі ще й з такою кількістю перешкод на шляху.
Якщо самому не добиваться, нічого тобі ніхто не дасть просто так. Так, несправедливо те, що ми добиваємся. Люди з інвалідністю, хлопці, які захищали Україну. І те, що виявилось, що у нас така корупція з МСЕКами.
Простоявши півтори години в заторі, ми нарешті приїхали у центральну МСЕК.
Андрія запрошують в кабінет. Просять роздягнутися. Усе, що відбувається за дверима, ми чуємо.
Нарешті захисник виїжджає до нас. На його обличчі - усмішка.
Андрій Бульба, ветеран російсько-української війни:
Лікарі оглянули й встановили першу групу інвалідності. Вісімдесят відсотків втрати працездатності. Потребую стороннього догляду, можу працювати з дому. - Ти задоволений таким рішенням? – В принципі так. Тут більш-менш просто оглянули, бо там огляду зовсім не було. Адекватне рішення-висновок МСЕКа.
Богдан, старший бойовий медик 112-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ:
З документами наразі все добре, тому що дуже часто роблять помилки. Особливо дуже часто прописують, що з проходженням військової служби, а потім у бійців виникає дуже багато проблем з подальшим оформленням документів. Дуже важливо, щоби було всюди прописано: "Захист Батьківщини". І це дає йому певні права.
Богдан допомагає військовослужбовцям, які дістали поранення на війні, проходити ВЛК та МСЕК. Каже: несправедливі висновки від лікарів захисники отримують часто.
Богдан, старший бойовий медик 112-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ:
Приходиш до хірурга, хлопець без двох ніг, а йому пишуть придатний, тому що каже: хай розбирається травматолог. Це його проблема. Я вважаю, що наразі в кого ампутація дуже високо, вони всі повинні мати цю групу першу Б.
Рішенням Ради нацбезпеки та оборони до кінця грудня медико-соціальні експертні комісії будуть ліквідовані. Натомість уряд обіцяє запровадити цифрову, прозору модель проходження медогляду. Тим часом наш герой, якому вдалося добитися справедливості, продовжуватиме лікувати ліву руку. Не втрачає надії, що вона працюватиме, адже в майбутньому ветеран має намір працювати вдома.