Волонтери Черкащини створюють павербанки й дрони для ЗСУ [ Редагувати ]
Павербанки, зарядні станції й дрони. Усе це виготовляють у волонтерській майстерні добровольчого формування територіальної громади на Черкащині. Кожен пристрій роблять під потреби конкретних військовослужбовців і обов'язково тестують на надійність. Як вирує життя у волонтерській майстерні, показали нашій знімальній групі.
У цьому приміщенні активна робота волонтерів ледь не цілодобово. Так ПЕТ-пляшки перетворюють на міцну нитку, яка згодом стане захисною пластиною для павербанка.
А тут тестують акумулятори з електротранспорту. Їх спеціально привезли з Польщі, щоб переробити на павербанки. Перш ніж відправити на фронт готовий виріб перевіряють у кілька етапів.
А почалося все у квартирі Тимофія. За професією чоловік - айтівець. Після повномасштабного вторгнення почав збирати невеликі павербанки для військових. Далі разом з Владиславом записалися у добровольче формування територіальної громади. Воно й надало приміщення під майстерню. Тут чоловіки спільно з іншими волонтерами почали масштабувати проєкт.
Тимофій Лебідь, доброволець загону ДФТГ:
Як показала практика, ліпше робити менше, але якісніше, в нас постійний зв'язок з військовими, ми отримуємо зворотний зв'язок по тих самих павербанках, хлопці хочуть, щоб вдосконалили, і ми вже на місці це все діло розробляємо.
Загалом у цій невеличкій кімнаті для наших захисників виготовляють, окрім павербанків, ще й протишахедні ліхтарі та навіть дрони. Останні вже добре зарекомендували себе на передовій.
Владислав Забудько, доброволець загону ДФТГ:
Збивали ту саму "Залу", розвіддрон, або того ж "Орлана", тобто такі навіть є в нас досягнення, хлопці дзвонять, що ми там вісім мотолиг уразили саме нашими оцими зі скидами, бо це в принципі наша фішка.
А ще збирають зарядні станції. Цю після дворічної роботи на ремонт прислали танкісти з фронту. Виготовляють та лагодять усе для бійців задарма.
Укомплектовувати необхідну техніку приходить і молодь. Денис навчається у закладі, де Владислав викладає радіотехнічні дисципліни. Студент каже: завдання - нескладні, тож на дозвіллі вирішив допомогти військовикам.
Денис Степчук, студент:
Нічого важкого нема, проводи напаяти й все. Для перемоги, щоб перемогти, воєнним потрібні зараз павербанки, світла ж немає.
Усі свої винаходи волонтери адаптують під запити фронтовиків, аби були якомога ефективнішими у боротьбі з ворогом