Психологічне відновлення через гру: як на Хмельниччині реабілітують воїнів [ Редагувати ]
Відновлення психологічного стану через гру. У лікарні на Хмельниччині психологи та волонтери грають у настільні ігри з військовослужбовцями, які перебувають на реабілітації після поранень. І така атмосфера дає результат та покращує емоційний стан бійців. Подивіться, як все відбувається.
У залі медзакладу МВС поранені бійці грають в настільні ігри. За спостереженням психологів, одразу військовики не надто схильні до таких розваг. Але за короткий проміжок часу все змінюється.
Олеся Редик, старший психолог роти особливого призначення "Богдан" ГУНПУ в Хмельницькій області:
Вони вже включилися. Вони вже починають думати, вони реагують. Коли вже йде десь третій цикл гри, вони вже не пов’язують асоціативні слова з війною. Більше з цивільним життям. А це основне. Щоб ми їх могли адаптувати до цивільного життя.
Психологи та медики задоволені такою реабілітацією поранених. З організацією допомагають волонтери.
- Друзі, а в мене тут ще 2 гри. - Почекай.
Андрій - бізнес-аналітик у сфері айті, багато років захоплюється настільними іграми та добре знає про їхній позитивний вплив.
Андрій Сербін, волонтер:
Основне те, що я бачу - це їхній гарний настрій. В якийсь момент часу кожен із них починає включатися в гру і починає посміхатися. Це найбільший подарунок і найбільша цінність, яка стверджує, що ми робимо щось хороше.
Захисникам і справді до вподоби така корисна розвага. Санінструктор Дмитро одужує після третього поранення. Під час евакуації побратимів на Харківщині - дістав важку травму руки.
Дмитро Крапля, військовослужбовець:
Будь-яке спілкування, тим паче в дружньому колективі, як мінімум, піднімає настрій і трошки відволікає від поганих думок, від спогадів і допомагає абстрагуватись від реальності.
Військовики, які відновлюються після операцій, залюбки грають кілька годин поспіль та вже чекають наступної такої зустрічі.