Один донор рятує три життя: як буковинці допомагають медзакладам та бійцям [ Редагувати ]
Один донор рятує три життя. Нині існує велика потреба у компонентах крові як для пацієнтів у медичних закладах, так і пораненим бійцям на передовій. Торік чотири тисячі буковинців долучилися до корпоративного донорства. Це дало змогу збільшити заготівлю крові на 30 відсотків. До Чернівецького обласного центру служби крові майже щодня приходить сотня охочих стати донорами. Хто ж може задонатити свою кров - Ольга Лучек розкаже.
Христина, жителька м. Чернівці:
Ніякого дискомфорту, лежу відпочиваю. Мої батьки здавали кров, і коли мені виповнилося 18 і я пішла здавати. За день до здачі крові стараюся не їсти жирне, більше пити води.
Черга з охочих на донацію збільшується. Перед процедурою - легкий сніданок: чай із печивом.
Альона з колегами кров здаватиме вперше.
Альона, жителька м. Чернівці:
Ми вже давно про це думали насправді, сьогодні так вже все співпало, шо ми змогли зробити собі вільну годинку зранку і прийти. Ми постійно почитаємо повідомлення на фейсбуці, де закликають людей приходити здавати кров, і ми також вирішили доєднатися.
Поки що дівчата налаштовуються.
Альона, жителька м. Чернівці:
Зараз трошки відпочинемо, поїмо смаколики, поп’ємо чайок і підемо.
Усіх охочих здати кров обстежують лікарі, роблять загальний аналіз та збирають анамнез. За найменших відхилень від норми - можуть не допустити до процедури. Протипоказом для донорства є інфекційні чи алергічні захворювання, вагітність та період лактації. Перед донацією не можна вживати алкоголь, а 12 годин потому - уникати інтенсивних фізичних навантажень.
Анжеліка Каланча, генеральна директорка Чернівецького обласного центру служби крові:
Незалежно від того, яка у кого група, ми просимо всіх: приходьте і здавайте кров, тому що це дуже необхідно, в нас є багато пацієнтів в області, які потребують саме гемотрансфузійної терапії, компонентів крові таких як плазма, як еритроцити і, крім того, ми виконуємо ще мобілізаційне завдання і є гарна нагода здати кров для того, щоб врятувати бійця на фронті.
У центрі крові можна здати плазу, цілісну кров або тромбоцити. Донація для організму навіть корисна - знижується ризик хвороб серця та судин, кращий баланс ліпідів і холестерину. Досвідчений донор Петро, так би мовити, ділиться кров'ю ще зі студентських років, нині це вже 28 (!) раз.
Петро, житель м. Чернівці:
Почали систематично кожних три місяці здавати кров для того, щоб поповнювати запас, який на сьогодні є дуже необхідним, тому продовжуємо цю традицію і допомагаємо іншим. Сьогодні здавав плазму, все добре, здав, все завершилося, почуваюся дуже добре.
Потреба в донорах є завжди, наголошують медики. В умовах війни запитів більшає, а кількість готових дати кров - навпаки. Стати донором може кожен - від 18 років, з вагою не менше як 50 кілограмів. У центрах крові очікують усіх, хто прагне допомогти пораненим та хворим. А отже, і врятувати людське життя.