Перемогти страх і стрес: як працюють військові психологи [ Редагувати ]
А наш наступний матеріал про обов'язки, що лягають на плечі військових психологів. Їхні вороги - це страх, паніка і стрес у бійців. Як перемагати цих ворогів, психологів навчають на спеціальних тренінгах і курсах в тилу. Як це роблять в оперативному командуванні "Захід"? Бачили мої колеги.
Андрій Полонніков у війську вже вісім місяців. Львів'янин був ментором в одній з просвітницьких організацій. Нині - офіцер психологічної підтримки.
Андрій Полонніков, офіцер групи психологічної підтримки персоналу 156-ї ОМБр:
По суті моя цивільна робота переросла у військову роботу. Це спілкуватися з людьми, найперше бути з ними, проводити відбір на певні посади. Питання знову ж таки різні - це і побутові, і навіть що стосується психології, що стосується душі, і підготовки бойової.
Аби краще розуміти потреби бійців, Андрій з колегами пішли на спеціальний тренінг. Навчаються правильно реагувати на гострі стресові стани та застосовувати свої знання й комунікативні навички в роботі з особовим складом.
Олена Ярмолюк, психологиня, супервізорка громадської організації "Центр інтеграції" у Рівному:
Започаткували такий цикл навчань за тематикою загальною "Травмо-інформований підхід у роботі психолога з особовим складом". Це буквально база дається теоретична і багато, багато практики, де психологи безпосередньо пробують все на собі, власне для себе це роблять, потім таким чином інтегрують це вже у своїй роботі.
Пані Олена - психолог із понад двадцятирічним досвідом. З бійцями як волонтерка працює з чотирнадцятого. Каже: за цей час війна змінилася, а з нею і методи роботи фахівців-психологів.
Олена Ярмолюк, психологиня, супервізорка громадської організації "Центр інтеграції" у Рівному:
Вже четвертий рік йде повномасштабна війна. Це ми вже працюємо на виснаження. Багато є різних таких процесів, які запустилися, де вже багато втоми. І тому на часі зараз дуже важливо про це дбати як для фахівців першої лінії контакту.
Курси для офіцерів психологічної підтримки започаткували в оперативному командуванні "Захід". Тренінги відбуваються й офлайн, і в онлайн-форматі. Для цього залучають українських та іноземних спеціалістів.
Іван Бочкор, начальник групи психологічного супроводу оперативного командування "Захід":
Професійне зростання військових психологів, а також їхнє фахове підвищення є дуже важливою складовою. Чому? Тому що вони мають знати, вміти й володіти навичками, як безпосередньо допомагати нашим військовослужбовцям.
Програма охоплює різноманітні методи для підтримки та відновлення психоемоційного стану саме військовиків. Для Андрія такі знання вкрай важливі, бо раніше працював лише з цивільними.
Війна, яка зараз є, зовсім новітня, і нам постійно як психологам треба покращуватися, модернізуватися, щоби ще краще допомагати військовослужбовцям.