На Закарпатті рекордно зросла кількість пожеж в екосистемі [ Редагувати ]
На Закарпатті зросла кількість пожеж в екосистемі. З початку року рятувальникам краю доводилося виїжджати на такі пожежі понад 100 разів. Вогнеборці та працівники лісової охорони провели спільні навчання з гасіння займань. Мар'яна Мартин про все детальніше.
Пожежники, медики, лісові охоронці чимдуж поспішають у лісовий масив на Берегівщині. Там за легендою виявили загоряння. За півтори хвилини на місці події розгорнуто оперативний штаб. Вогнеборці запускають дрони. Обстежують ділянки займання. Знаходять доступ до води.
Перші бригади вже працюють на місцях.
Куди великогабаритна техніка проїхати не може, лісові охоронці дістаються на пікапах.
Любомир Петровський – інженер охорони захисту лісу:
Це так званий пожежний модуль на базі пікапа. Монтується місткість для води як правило 500 або 1000 літрів. Щоб цю воду закачувати й викачувати, використовується мотопомпа і пожежні рукави.
Місцевість гірська. Важкодоступна. До роботи активно задіюють особовий склад. Використовують оприскувачі та спеціальні лопати.
Максим Лежко – фахівець з оперативного реагування ГУ ДСНС у Закарпатській області:
Пожежні хлопавки нині найчастіше гасять суху траву, легко ліквідовувати без залучення води...
За легендою у ході роботи виявляють ще і постраждалого. Його оперативно доправляють до карети швидкої.
З навчальною пожежею фахівці різних служб упоралися менше ніж за годину. Та в реальному житті, щоб локалізувати займання у такій місцевості, може знадобитися в рази більше часу.
Буває, що 5-6 годин.
Лише цього року надзвичайники загасили понад 7 сотень пожеж в екосистемах Закарпаття. У порівнянні з минулим роком це більше у 5 разів.
Володимир Ціцей - перший заступник начальника ГУ ДСНС у Закарпатській області:
Протягом п'яти днів у нас було 104 виїзди - така кількість була 5 днів підряд. Особливістю гасіння пожеж у лісовій місцевості, особливо у Закарпатській області, де 70% місцевості займають ліси, і вони знаходяться у гірській місцевості, є те, що залучати техніку не всюди можливо, не всюди вона може доїхати.
І основною причиною загорянь є людський фактор.
Любомир Петровський – інженер охорони захисту лісу:
Під час спалювання сухої трави пожежі відбуваються безпосередньо у лісовому фонді по тих чи інших причинах. У лісовій підстилці ми знаємо, що живуть, розмножуються і розвиваються різні тварини, різні рослини, червонокнижні зокрема, пошкоджуються дерева, які в цій лісовій підстилці.
Надзвичайники відпрацювали дії у разі лісової пожежі, щоб вдосконалити взаємодію та працювати ще ефективніше. Громадян же просять бути обачними, бо ж навіть маленька іскра вогню здатна завдати лиха. А за законом спалювати суху траву чи листя заборонено, і за це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.