У школах розпочалися перевірки на спілкування українською мовою: що загрожує порушникам [ Редагувати ]

Джерело: Вечірній Київ
З 28 квітня у школах України розпочалися перевірки спілкування українською мовою. Про це оголосив мовний омбудсмен Тарас Кремінь. За його словами, українська мова має "звучати не лише на уроках, на змінах, на батьківських зборах, у бібліотеці, спортзалі та бомбосховищі", а "має бути скрізь".
Порушників, які у стінах школи переходять на російську мову, каратимуть чималими штрафами. Щоправда, не дітей, а вчителів, викладачів і вихователів.
Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів представник Уповноваженого із захисту державної мови Ігор Спірідонов.
"Моніторинг, який здійснюється спільно уповноваженим державної мови та державною службою якості освіти, вже не перший - він проводиться четвертий рік поспіль. Щодо методології, то розсилаються опитувальники всім учасникам освітнього процесу - батькам, вчителям, учням.
Метою є з'ясувати реальний стан застосування державної мови в освітньому процесі. Тобто, якою мовою здійснюється навчання безпосередньо під час уроків. Яку мову застосовують учасники освітнього процесу під час перерви і під час інших заходів, які відбуваються під час навчального дня.
Мета перевірки - наскільки дотримуються законодавства про державну мову в закладах освіти, які недоліки та порушення потрібно усунути. І в цілому, який реальний стан дотримання державної мови...
Якщо нам надходить інформація про порушення законодавства у закладах освіти, то Уповноважений з захисту державної мови розпочинає заходи державного контролю за застосуванням державної мови в конкретному закладі освіти.
Представник уповноваженого з'ясовує усі факти, які спричинили скоєння правопорушення, складає відповідний акт. І у разі встановлення безпосереднього порушника, складає протокол про адміністративне правопорушення.
Ці матеріали далі передаються на розгляд уповноваженого з державної мови, який може застосувати адміністративне стягнення. Мова йде про попередження або про штраф проти вчителів, викладачів або вихователів. Розмір штрафу - від 3400 грн, якщо це порушення перше. Якщо це друге порушення протягом року - штраф може сягнути 8500 грн.
За офіційною інформацією російську мову в Україні вивчають 345 школярів. До початку повномасштабного вторгнення цих школярів було в районі 100 тисяч", - розповів Ігор Спірідонов.