У Запоріжжі вперше з початку великої війни народилася трійня [ Редагувати ]
Попри всі виклики життя перемагає. У прифронтовому Запоріжжі вперше від початку великої війни народилася трійня. Усі хлопчики. Малюки та їхня мати почуваються добре і готуються до виписки. Не менше за батьків тішаться появі малечі й самі медики. Адже після повномасштабного вторгнення народжуваність у місті знизилась. Подробиці у сюжеті.
Анастасія обережно поправляє ковдру біля новонародженого Дмитрика. У малюка денний сон після обіду. У ліжечках поруч сплять іще двоє його братів Євген та Сашко. Троє хлопців з’явилися на світ лише кілька тижнів тому, але вже показують мамі свій характер.
Анастасія Швець, мати трійнят:
Вони свій характер показали ще в утробі. Євген - це найвимогливіший. Дмитрик - найспокійніший. Найспокійніший Дмитро. Євген - це середній, ну, а молодший, молодший, поки ще молодший, поки ще не дуже. - Відпочити дають? - Так, дають відпочити: поїли - і сплять.
Анастасія зізнається, коли дізналася, що чекає трійню, вся родина була приголомшена і водночас щаслива. Найбільше жінка хвилювалася за те, як народжуватиме, якщо у місті почнеться обстріл.
Анастасія Швець, мати трійнят:
Страшно було, тим паче що трійня. Як бігти в укриття з ними усіма трьома, то так страшно було трошечки, але все добре. У них є час активності раз на день: вони активнічають, а потім все добре - вони сплять. Допомагає вдень бабуся буває, а після роботи чоловік.
Хлопці з’явилися на світ трохи передчасно. Тому перші дні після народження перебували під пильним наглядом лікарів. Зараз мама та немовлята почуваються добре.
Юлія Токарєва, завідувачка відділення медзакладу:
Вони добре набирають вагу, активні, всі фізіологічні відправлення у них у нормі. Ми їх трохи ще догодуємо, зробимо щеплення і випишемо. Дітки гарні.
За роки великої війни це перша трійня, яка народилася у Запоріжжі. Тож медики щиро радіють такому поповненню. Адже від 2022 року в обласному центрі народжуваність скоротилася щонайменше на третину.
Ірина Кулєш, гендиректорка Запорізької обласної дитячої лікарні:
З початку війни було народжено 3,5 тисячі діток у нашому лікувальному закладі. За 2024 рік - це 1200. Якщо порівнювати з довійськовим станом, то це, звісно, значно менше, тому що ми той регіон, який знаходиться в 30 км від лінії фронту.
Попри всі виклики запорізькі медзаклади працюють у штатному режимі. Вагітні жінки та породіллі з дітьми можуть отримати тут необхідну допомогу. З міркувань безпеки всі місцеві лікарні мають облаштовані укриття.
Регіна Харченко, секретар Запорізької міської ради:
У лікувальних установах є укриття, найпростіші укриття, більше того кожен керівник свого закладу визначає свою спроможність по площі укриття і свій ресурс, чи потрібно йому там, до прикладу, створювати операційну, чи потрібно можливо створити реанімаційне відділення.
Медики кажуть: вже призвичаїлися виконувати свою роботу в умовах воєнного стану. Намагаються емоційно підтримувати й молодих матусь.
Олена Луцюк, клінічний психолог:
Це розмова, це практики першої психологічної допомоги, це дихальні практики, це практики розслаблення. Мами звертаються з якимись емоційними станами, особливо коли це такі, як ми кажемо, "прильоти", які були дуже гучні.
Тим часом Анастасія та немовлята вже потроху готуються до виписки. Вдома на хлопців чекають іще дві старші сестри.