Хакери рф атакували країни НАТО і камери на кордоні України, щоб зірвати допомогу [ Редагувати ]

російські хакери, намагаючись зірвати постачання західної допомоги Україні, здійснили масштабні кібератаки на логістичну інфраструктуру країн НАТО та намагалися отримати доступ до камер спостереження на українському кордоні.
Про це йдеться у звіті Агентства з кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA) Міністерства внутрішньої безпеки США.
Згідно з документом, від кінця лютого 2022 року 85-й Центр спеціальних служб російського ГРУ (в/ч 26165), відомий також як Fancy Bear, APT28, Forest Blizzard або BlueDelta, активізував кібероперації проти критичної інфраструктури держав-членів Альянсу.
У центрі уваги російських хакерів опинилися компанії та установи, що забезпечують логістику, транспорт і IT-послуги для доставки гуманітарної та військової допомоги Україні. Під атаки потрапили суб’єкти, пов’язані з:
- оборонною промисловістю;
- морською та авіаційною галузями;
- транспортними хабами (аеропорти, порти);
- управлінням повітряним рухом;
- IT-інфраструктурою.
За даними звіту, хакерам вдалося зламати тисячі IP-камер, розташованих поблизу прикордонних пунктів, залізничних станцій і військових об'єктів. Це дозволило російським спецслужбам спостерігати в режимі реального часу за пересуванням гуманітарних вантажів і військової техніки.
Британське видання The Guardian з посиланням на розвіддані повідомляє, що росія цілеспрямовано намагалася отримати контроль над камерами спостереження на кордонах, аби відстежувати потік західної допомоги.
Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) закликав компанії, залучені до логістики, терміново посилити захист власних систем.
За оцінками розвідки, близько 10 тисяч камер було встановлено поблизу стратегічно важливих об'єктів, зокрема в Україні (80%) та Румунії (10%).
Атаки торкнулися щонайменше 13 країн НАТО, серед яких — Чехія, Німеччина, Польща, Румунія, США, а також Україна.