Что пришло на смену ДОСААФУ? [ Редагувати ]
Не просто бігти вперед і перемагати, а й загартовувати тіло і дух навчали за радянських часів у клубах ДОСААФ. Нині Збройні сили відмовились від таких підопічних, і в армію часто йдуть юнаки взагалі непідготовлені. Що прийшло на зміну ДОСААФ, і цікавить це молодь чи ні? - знає Руслан Ярмолюк.
Готовий до праці й оборони. Ще 10 років тому молодь назубок знала і пишалась цим девізом. Адже закінчуючи Досаф, юнаки й дівчата здобували цивільний фах і військовий. У цьому Харківському клубі ще донедавна готували курсантів для льотного військового училища. На аеродромі і зараз стоять літаки й гелікоптери. Тепер на них навчають усіх охочих, проте цивільних, а не військових і - не для Міноборони. Із цього відомства замовлень немає.
Сергей Филатов, начальник Харьковского аэроклуба им. Гризодубовой:
- Проиграло государство, армия, рано или поздно те ребята, которые, учаться должны заменить ребят, но они отстают с подготовкой.
Правонаступник Досааф - товариство сприяння обороні України - не раз зверталось до військових. Пропонувало в себе готувати спеціалістів до армії.
Військово-патріотичні клуби прийшли на зміну Досаф. Проте вони не мають такої бази, досвіду та коштів. Практично усі об'Єднання - на громадських засадах й утримуються за рахунок спонсорів.
У пласті дві головні заповіді - люби Бога та Україну. Тут дають ази військової підготовки. До прикладу, три дні без їжі та засобів для існування у лісі.
Станіслав Провальний, станичний станиці Івано-Франківської організації Пласт:
- Ми даємо підготовку дітям і в лісі і в місті і в суспільстві те що нажаль армія не спроможна дати підготовку таку як ми. Діти йдуть у училища.
Проте більшість дітей лишається на вулицях. Усіх охочих клуби не в змозі прийняти. Тож надія лише на державну програму допризивної підготовки, яка за останні роки звелась лише до теорії.