Мировые лидеры высказались по поводу аннексии Крыма [ Редагувати ]
Жорсткі санкції щодо російських чиновників раніше ухвалили і Сполучені Штати. Та погрожують блокувати ключові сектори її економіки, якщо російські війська просунуться із Криму в інші регіони України. Проблему анексії Криму обговорюють на всіх континентах на найвищому рівні. Аргументи перших осіб - зібрала Оксана Кундіренко.
Росія не обмежиться Кримом, воєнна інтервенція може поширитися на південний схід України - заявив український посол при ООН. Юрій Клименко закликає колег допомогти Україні - з огляду на сумні перспективи.
Юрій Клименко, посол України при ООН:
- Слід найближчим часом чекати "славнозвісних" торгових воєн. У нас уже є досвід. Тому роль ВТО важлива, як ніколи, організація має захищати національні інтереси України.
Польща буде захищати Україну. Підтримати Україну обіцяє Польща. У цьому на двосторонній зустрічі у Варшаві запевнив президент Броніслав Коморовський. З віце-прем'єром України Володимиром Гройсманом він обговорював перспективи малого та середнього бізнесу і боротьбу з корупцією.
Ольгерд Дзеконський, президентський міністр Польщі:
- Польща підтримувала, підтримує і буде підтримувати територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.
Навіть у представників Близького Сходу - українські проблеми витіснили власні. Під час закордонного візиту голову МЗС Ізраїлю запитували про прагнення палестинських територій приєднатися до Росії. І посилалися на кримський прецедент.
Авігдор Ліберман, міністр закордонних справ Ізраїлю:
- Не бачу ніякого зв'язку з конфліктом у Криму. Наша позиція у цьому питанні чітка - ми проти втручання у внутрішні справи країни. Але будемо залишатися осторонь диспутів між ЄС, США та Росією.
У Берліні очільник МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр зустрівся із румуном Тітусом Корлатеном. На спільній прес-конференції тільки й мови, що про Крим. Зміна кордонів Європи сьогодні демонструє вразливість - як кордонів, так і міжнародного законодавства. Неприпустимо міняти карти воєнним шляхом. Усі мають поважати територіальну цілісність і суверенітет України. Тож ми виступаємо за спільну й скоординовану позицію європейських та євроатлантичних інституцій.
У Вашингтоні - що не зустріч у високих кабінетах - то обговорюють українське питання. Головний дипломат Джон Керрі приймає словацького колегу Мирослава Лайчака. Той каже - захищати інтереси України, все одно, що захищати інтереси Словаччини.
Мирослав Лайчак, міністр закордонних справ і заступник прем'єр-міністра Словаччини:
- Україна - й це очевидно - головна тема нашої розмови. Для Словаччини це сусід, у нас багато контактів у багатьох сферах. Тому всі зміни в Україні ми відчуваємо на собі. Міжнародне законодавство порушили, це неприпустимо. Словаччина дуже активно долучилася до роботи Вишеградської четвірки. Як член ЄС та НАТО також захищає Україну.
Оксана Кундіренко, телеканал "Интер".