В Україні є нове покоління дітей, які бачили війну на власні очі (відео) [ Редагувати ]
Діти війни - ці слова переважно асоціюються з пенсіонерами, які вижили у Другій світовій. Та сьогодні в Україні вже є нове покоління дітей, які бачили війну на власні очі. Школярів із Луганська і Донецька зараз евакуюють на південь України. Найближчі місяці вони відпочиватимуть у таборах. Докладніше наші кореспонденти.
Миколаївський залізничний вокзал. Сюди ось уже п'ятий день поспіль прибувають потяги з Харкова. У додатковому вагоні - 50 школярів із Луганська й Донецька. По дорозі діляться страшними історіями, хто що бачив і як ховався від куль.
Вікторія, школярка з Луганська:
- Уламком дівчині шию відірвало, виходить, її швидка не змогла забрати, тому, що її голови не можуть знайти.
Дітей везуть на відпочинок подалі від зони АТО. Дорогу, житло й харчування оплатили благодійні фонди та миколаївська влада. Відпочиватимуть школярі на березі Чорного моря. Там уже розмістилося близько двохсот п’ятдесяти дітлахів.
Валерій Ніколаєць, керівник фізичного виховання табору відпочинку:
- Дітям у цій ситуації потрібно відволіктися хоча б ось таким способом. Дітей потрібно вивести з того психологічного стану яке було у них саме в зоні АТО.
У семикласниці Ірини в Луганську залишився маленький братик. Батьки сховали його в селі у родичів - там спокійніше, ніж у місті. Щовечора Іра зідзвонюється з мамою і татом, щоб почути - вони живі.
Ірина, школярка з Луганська:
- Ми прямо живемо біля СБУ там зараз барикади, колеса стоять, прапори російські. Українські прапори під ногами лежать, що б по них топталися.
У сусідньому таборі розмістили дітей з обмеженими можливостями. Тут терміново встановлюють пандуси.
Тетяна Сущенко, директор дитячого табору:
- Є під'їзд, є можливість зайти, заїхати на колясці або завести дорослого або дитини інваліда. На поверсі обладнані спеціальні санвузли.
Наталія Рябова, мати дитини з обмеженими можливостями:
- Не завжди добре, коли оточують тільки колясочники. Потрібна ж соціальна адаптація.
Наступного тижня сюди приїдуть психологи з Києва. На морі школярі менше тижня, і вже сумують за рідними. Хочуть побачитися з батьками, але не вдома - там небезпечно. Кажуть, краще нехай сюди приїжджають.
Олена Цинтила, Кирило Ющишен, Богдан Іванов, телеканал "Інтер", Миколаївська область.