Депутати проголосували за закритий режим засідання [ Редагувати ]
Ратифікація угоди про асоціацію з ЄС сьогодні - головна задача депутатів Верховної Ради.
Втім, не менш важливий пункт порядку денного - ухвалення суперечливого законопроекту щодо надання окремими районам Донбасу особливого статусу та щодо амністії.
Ці питання депутати обговорюють у закритому режимі.
Як виявилось, не всі депутати погодились провести засідання у закритому режимі. За закритий режим проголосувало лише 112 депутатів.
Спікер оголосив перерву, але після перерви більшість все ж проголосувала за закритий режим засідання.
Депутати збирались розглядати: звіт начальника генштабу Віктора Муженка про ситуацію в зоні АТО, і два закони президента про особливий статус районів Донецької та Луганської областей та амністії бойовиків, на чиїх руках немає крові.
Але не всі депутати погодились підтримувати президентські закони.
Ірина Геращенко народний депутат України, фракція "Удар":
- В законі про амністію, по суті, мова йде про те, що не потраплятимуть під кримінальну відповідальність ті громадяни, які стали жертвами інформаційних війн, отрути інформаційної з боку російських телеканалів, які вірили в цю неіснуючу Фатаморгану під назвою "Новороссія", яка принесла стільки зла.
Очевидно буде дуже непростою дискусія про особливий статус. Цей закон передбачає збільшення повноважень для регіонів в питанні економічних, питаннях гуманітарних.
Олексій Кайда, народний депутат України, фракція "Свобода":
- Ми не будемо голосувати за цей законопроект. тому що це є повна капітуляція. Скажіть будь-ласка, за що тисячі українців загинули на Донбасі, стали каліками, а їхні діти стали сиротами. За це ми маємо голосувати?
За те, що надати право цим терористам, тим сепаратистам формувати свої загони міліції, ставити своїх суддів, обирати свої органи місцевого самоврядування, з яким потім має рахуватися керівництво держави?