На Рівненщині селяни не коментують побиття міліціонерів [ Редагувати ]
І знову конфлікт, але не на Сході, а вже на заході України. У Рівненській області триває бурштинова війна.
Місцеві мешканці силою відбивають будь-які наміри влади припинити незаконне добування сонячного каменю.
Унаслідок сутичок правоохоронці опинилися у шпиталі. Деталі розкажуть наші кореспонденти.
Село Глинне. Прямо на Білоруському кордоні. Основний промисел місцевих - ягоди, гриби та ліс. І ось - нова прибуткова тема, порівняно з якою попередні заробітки - мізерія.
Люди активно почали мити бурштин. Місцеві жителі тут здебільшого багатодітні, віруючі і дуже добрі.
Якщо у гості без запрошення не ходити.
"Між селами Березове и Глинне нашого району вийшло дуже багато людей в лісі, близько двохсот осіб, які перешкоджали працівникам міліції і працівникам лісової охорони заїхати безпосередньо до місця незаконного видобутку сонячного каміння", - говорить Людмила Троцюк, начальник штабу Рокитнівського райвідділу міліції.
На родовище десять міліціонерів вирішили піти пішки. Назустріч - із натовпу старателів, які миттю зібралися на болоті, - вийшли люди у балаклавах.
"Ми уникали конфлікта, щоб не создавать, бо бачимо, що ситуація така напряжена і почали нас от бить без будь-яких таких причин. Били руками, ногами, може ще чимось", - говорить Юрій Єремейчук, старший інспектор Рокитнівського райвідділу УВС у Рівненській області.
ДістАлося й інспектору Василю. Він шокований - щойно повернувся із зони АТО, де стояв на блокпостІ під Дебальцевим, але навіть там такого не бачив.
"Болять ноги, ребра, голова дуже болить. В нас були спецзасоби, але їх ніхто не застосовував, бо їх перед цим зняли і положили до службового автомобіля, щоб не провокувати населення", - говорить Василь Карповець, старший інспектор Рокитнівського райвідділу УВС у Рівненській області.
Міліціонери поїхали, а селяни - продовжили роботу. Ми хотіли перевірити, чи продовжують там копати, але показати нам дорогу до нового родовища - охочих не знайшлося. Як і розповісти, що сталося з міліціонерами.
Виявилося - ніхто нічого не чув. Журналістам селяни раді лише, коли йдеться про їхні інтереси - школу у держави попросити, або спрощення процедури переходу кордону у Білорусь.
Коли ж мова заходить про бурштин - представники ЗМІ старателям не друзі. Одному з мешканців сусіднього села все-таки висунули обвинувачення, але навіть затримувати не стали, щоб уникнути нових заворушень.
Таким способом вирішення питань на Поліссі нікого не здивуєш. Люди звикли швидко реагувати силою, а в разі чого перекривати траси.
Янтарна війна у розпалі, і невідомо, чим скінчиться це протистояння. Уряду, вочевидь, ніколи вирішити питання раз і назавжди - легалізувати видобуток.
Та й міліціонерів бурштинова промисловість цікавить, певно, не лише з міркувань дотримання законності.
Ігор Цуркан, Інна Білецька, Микола Василюк, Новини, телеканал "Інтер".