Суддю-хабарника з Апеляційного суду позбавлять недоторканності [ Редагувати ]

У голови Апеляційного суду Києва - Антона Чернушенка під час обшуку знайшли гроші, ключі від 5 іномарок, сотні талонів на бензин і наперед заготовлені судові рішення. Затримати суддю поки що не можна, бо він недоторканний. Позбавити його імунітету може тільки парламент. Подання генпрокурор вже сьогодні обіцяє передати до Верховної ради. Тему продовжать наші кореспонденти.
Минулої п'ятниці на дверях апеляційного суду Києва - з'явилося оголошення - "суд не працює". Вхід був зачинений, всередині його охороняли люди в балаклавах, з написом СБУ на одязі. Тут проводили обшуки. Зокрема, і в кабінеті глави апеляційного суду - Антона Чернушенка. Чому і навіщо - генпрокуратура і служба безпеки всі ці дні мовчала. Напередодні у відомствах - заговорили, а суд відкрили.
"Сьогодні я прийшла отримати уже рішення - так немає у них великої печатки гербової", - говорить Олександра Івановська, позивач.
Двері розблоковані, обшуки - не проводять. І за даними генпрокуратури - голова суду, як і раніше, перебуває тут.
Якщо ще три дні тому говорили, що голову суду утримують, то зараз, що він сам не хоче виходити.
"Він перебуває в приміщенні суду апеляційного, не хоче звідти виходити. Не хоче. Він там їсть, п'є, та - не хоче виходити . Ми його питались додому - нє, не піду", - говорить Віктор Шокін, генеральний прокурор України.
Все, що знайшли в кабінеті Чернушенка - показують на відео. Ось гроші, загальною сумою - шість з половиною тисяч доларів. І ключі від 5 машин, оформлених на родичів.
Якою надмірною працею все це нажито - голова суду не говорить. Але в генпрокуратурі здогадуються. Ось СМС, де коротко написані вказівки у різних справах, адресовані різним суддям. То заставу зменшити, то запобіжний захід змінити. А ось - і заздалегідь написаний вирок.
"Вам показали крупним планом рішення суду. Якщо ви побачили - від 19 червня. І обшук було проведено - 19 червня. Підкреслюю. Ще справа ця по-суті не розглядалась, ще був в нарадчій кімнаті суддя, не знав хто до чого і як, а рішення вже було готове", - говорить Віктор Шокін, генеральний прокурор України.
Особисто Чернушенко з жовтня минулого року - справи не розглядав. Однак у ручному режимі вирішував - кому за яку справу взятися, кажуть силовики.
"Чому ми зачепилися за цю ситуацію? Не є таємницею, що є така система Д3 , яку адмініструє підприємство Інформаційні судові системи. Всі суди в Україні використовують цей програмний продукт. І лише чомусь апеляційний суд міста Києва , персонально для нього було розроблено свою систему", - говорить Василь Грицак, т.в.о. глави Служби безпеки України.
"Чернушенко сам себе лишив змоги розглядати кримінальні провадження в законному порядку. А в незаконному порядку він розглядав дуже часто", - говорить Віктор Шокін, генеральний прокурор України.
Пред'явити є що, а ось затримати поки що не можна. Суддя - недоторканний. Позбавити його імунітету може тільки парламент. Подання генпрокурор вже сьогодні обіцяє передати до Верховної ради. А в службі безпеки кажуть - з подібними обшуками ще прийдуть. І не в один суд.
"Зараз нами - головним слідчим управлінням документується , зокрема, діяльність групи осіб одного з вищих спеціалізованих судів України. Ситуація аналогічна. Я думаю, найближчім часом, будемо презентувати подібні історії", - говорить Василь Грицак, т.в.о. глави Служби безпеки України.
Тепер основне, щоб глава апеляційного суду - не зник у невідомому напрямку. Бо поки парламент налаштується, і поки його позбавлять недоторканності - мине, щонайменше тиждень.