Начальник Генштабу Росії віддав наказ про вторгнення в Україну [ Редагувати ]

Ідеологом вторгнення в Україну і розв'язання війни на Донбасі є начальник російського Генштабу Валерій Герасимов. Про це напередодні заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.
Вже направлено підозри самому Герасимову, а також десятьом російським десантникам, яких затримали неподалік Іловайська торік у серпні. Росіян судитимуть заочно, більше подробиць дивіться у наступному матеріалі.
Напередодні річниці трагічних подій під Іловайськом, СБУ та військова прокуратура виступили з гучними заявами. Те, про що багато хто говорив, офіційно підтвердили тільки зараз.
У серпні минулого року на територію України вторглися 3,5 тисячі російських військових. І Іловайський котел - справа їхніх рук. Це доведено.
"Це показання свідків, документи: бойові, юридичні документи, так звані розвіддонесення, це речові докази, а саме та техніка, яка була залишена російськими військовослужбовцями на території нашої держави", - прокоментував начальник Головного слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук.
Наказ про вторгнення в Україну, за даними слідства, віддав начальник російського Генштабу Валерій Герасимов. Відправив своїх підопічних на Донбас із важким озброєнням.
"Особисто Герасимовим було прийнято рішення щодо розв’язання і ведення агресивної війни 60 танків, 320 БМД, 60 гармат.
З усіх цих видів озброєнь були зняті тактичні знаки російської федерації і нанесені розпізнавальні позначки сил антитерористичної операції", - заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.
Ось результат обстрілу колони української техніки, для якої, згідно з домовленостями, повинні були дати зелений коридор, щоб мирно піти з оточення.
Тоді в Іловайському котлі, за даними військової прокуратури, загинули 366 українських військових, більше 400 були поранені.
Доброволець Тарас Костанчук перебував у самому епіцентрі того котла. Каже, не помітити, що стріляють російські військові, було важко.
"В нас не було сумніві по тому, як вони пересуваються, як вони групуються, тому що ДНРівці, як правило, при атаці кидають зброю і тікають, а ці професійно рухаються, професійно відповідають на вогонь", - прокоментував колишній командир штурмової групи батальйону "Донбас" Тарас Костанчук.
До того ж, наші бійці тоді взяли в полон російських десантників. Десятеро військових виправдовувалися, мовляв, заблукали і випадково потрапили на територію України. Їх пізніше обміняли на 200 українських військовополонених.
Тепер і десантникам, і самому Герасимову СБУ офіційно оголосила про підозру у причетності до трагедії під Іловайськом. Їм загрожує до 12 років в'язниці. Судитимуть їх заочно.
Потім після рішення українського суду, матеріали справи передадуть до міжнародного трибуналу. Українські бійці, які пройшли пекло в Іловайську, хочуть більшого.
"Є винуваті з нашої сторони, які знаючи, маючи інформацію про те шо там відбувається, не віддали належних наказів, не розірвали це оточення і кинули на призволяще. Ці теж повинні нести відповідальність", - прокоментував колишній командир штурмової групи батальйону "Донбас" Тарас Костанчук.
Чи понесуть відповідальність командири? Напевно, питання відкрите. В Міноборони Росії, тим часом, на звинувачення Києва вже відреагували. Їх назвали безпідставними і, навіть, погрожували оперативникам СБУ, цитуємо: "душевними бесідами, які запам'ятаються надовго".
Як повідомлялося раніше, поки на сході України бойовики атакують українські позиції - російські новини нарощують антиукраїнську пропаганду.