Німеччина розпочинає боротьбу із образами біженців у соцмережах [ Редагувати ]

Екстрений саміт із питань мігрантів цими вихідними відбудеться у Брюсселі. Йтиметься про захист кордонів та фінансову допомогу. Хто з європейських лідерів запрошений й про що ще говоритимуть, дивіться далі у сюжеті.
Формально саміт скликає голова Єврокомісії Жан-клод Юнкер. Але європейські ЗМІ присягають, цю ідею йому підказала канцлер Німеччини Ангела Мекрель.
Та як би не було, у неділю, пообіді, в Брюсселі зберуться лідери 8 країн ЄС: Німеччини, Болгарії, Греції, Угорщини, Хорватії, Австрії, Румунії, Словенії. А також Македонії та Сербії, котрі до Євросоюзу не входять.
Тема одна: як взяти під контроль потік біженців, котрі пробираються у Європу балканським маршрутом.
Уже відомо, що влада Словенії збирається просити ЄС про допомогу. Своїми силами вони вже впоратися не можуть.
"Я провів переговори з очільниками Єврокомісії та Ради Європи. Й гадаю, якщо Словенія попросить направити додаткові підрозділи поліції з інших країн ЄС на кордон нашої країни з Хорватією, то заява буде прийнята. Як і прохання про фінансову допомогу", - заявив президент Словенії Борут Пахор.
Ситуація у Словенії - критична. За останню добу кордон країни перетнуло понад 12 тисяч біженців - це рекордна цифра. Транзитні табори - переповнені. Людям доводиться жити просто неба, й це за нульової температури.
Аби хоч Якось зігрітися, біженці розводять багаття й на кордоні Сербії та Хорватії. На можливість перетнути кордон у чистому полі чекають кілька тисяч нелегалів.
"Ситуація дуже складна. Оскільки кордон тимчасово закритий і пропускають одиниці, люди провели тут усю ніч. Сім’ї з дітьми, літні люди, інваліди ночували під відкритим небом", - заявила координатор управління Верховного комісара ООН з питань біженців Франческа Бонеллі.
Тим часом, у Німеччині почали боротьбу з ксенофобськими коментарями у соцмережах. Адвокат із Вюрцбурга подав заяву у прокуратуру на співробітників німецького представництва Фейсбук. За те, що вони не видаляють образливі пости на адресу біженців та й взагалі іноземців, попри раніше дану обіцянку.
А найпопулярніший таблоїд країни Build опублікував сотні таких висловлювань на своїх сторінках. Рубрику назвали "ганебний стовп".