Китай відправив ракети на спірний острів [ Редагувати ]
Франція продовжила режим надзвичайного стану ще на три місяці, до 26 травня. Влада країни переконана, ймовірність нових терористичних атак досить висока.
Надзвичайний стан дозволяє правоохоронцям без рішення суду проводити обшуки та залишати підозрюваних під домашнім арештом. Режим ввели після терактів 13 листопада в Парижі, внаслідок яких загинули 130 людей.
******
Китай розмістив зентіно-ракетні комплекси на суперечливому острові Вуді в Південно-Китайському морі. Про це повідомив телеканал "Фокс Ньюз", а згодом інформацію агентству Рейтерс підтвердив високопосадовець з Пентагону. Згідно зі супутниковими знімками, на острові з'явилося щонайменше дві батареї із вісьмома ЗРК.
Йдеться нібито про системи HQ-9 - аналог російського С-300. Китайські ЗМІ вже опублікували реакцію свого МЗС, де заявили: острів є невід'ємною частиною Піднебесної, тож вони мають право розміщувати там, що забажають. За контроль над островом Вуді нині сперечаються Тайвань і В'єтнам.
******
США перекинули до Південної Кореї свої винищувачі. Чотири бомбардувальники F-22, здатні нести ядерне озброєння й таємно проникати в повітряний простір супротивника, сьогодні пролетіли над американською базою в Осані неподалік від кордону із КНДР.
Сталося це після проведення Пхеньяном ядерних випробувань та запуску супутника. Раніше США і Південна Корея обговорювали створення спільної системи Про на півдні країни - для стримання загрози з боку Пхеньяна.
******
Туреччина закликає партнерів по коаліції розпочати наземну операцію в Сирії - проти бойовиків ІДІЛ. Про це заявив міністр закордонних справ країни Мевлют Чавушоглу. Він наголосив: попри готовність до операції Саудівської Аравії, Катару та деяких західних країн спільного консенсусу немає.
Однак, на думку турецького міністра, щоби діяти на землі, як і у небі, слід об'єднати зусилля. Тим часом, у США вже заявили: вводити в Сирію свій сухопутний контингент - наміру не мають. Стратегія Вашингтона, як і раніше, - нанесення авіаударів.