У Харкові ПТУ просят підприємців допомагати продуктами [ Редагувати ]
На Харківщині доведені до відчаю викладачі готові перекривати дороги. Уже третій місяць персонал кількох десятків ПТУ не отримує зарплати, а студенти стипендії. І все через казуси у законодавстві. Наші журналісти продовжать тему.
Панютинський аграрний ліцей - це унікальний навчальний заклад не лише для Лозівського району, а й для всієї Харківської області. Тут колосальні території, 230 гектарів землі, своя сільгосптехніка, поля і 28 будівель.
Все це зараз на межі закриття. Директор ліцею в розпачі. 2 місяці співробітники без зарплати, а студенти - без стипендії. Комунальні борги - ростуть як на дріжджах.
"18 тис теплопостачання, 5 тис - це водовідведення, "Харківобленерго" - 28 тисяч, "Харківгаззбут" - 720 тисяч і стипендія - 205 тисяч 216 грн".
Ще й повідомлення отримав - за борги в ліцеї сьогодні відключать газ
"Схожа ситуація було приблизно 93-95 роки, коли співробітникам не виплачували зарплату протягом 8 місяців. Але тоді в нас не було проблем із енергопостачанням", - говорить Володимир Муштей, директор Панютинського професійного аграрного ліцею.
А почалося все в січні, коли країна стала жити за новим бюджетом. Згідно з ним, фінансування ПТУ переклали на плечі місцевої влади. У Лозівській міськраді грошей на ліцеї не знайшли, адже це п'ята частина всього міського бюджету.
"Депутати ще раз зважили всі можливості свої, тобто можливості бюджету, і знову ж таки зробили висновки, що ми не можемо дозволити собі такі видатки, в таких сумах", - говорить Олег Інденко, заступник голови Лозівської міськради.
І вже третій місяць всі дружно пишуть листи. Ліцей місцевим чиновникам, ті - обласним. А там - тільки руками розводять.
"Чітко написано, що училища, які знаходяться на території міст обласного значення, повинні фінансуватися з бюджетів міст обласного значення", - говорить Анатолій Бабичев, директор департаменту освіти й науки Харківської облдержадміністрації.
Втім, у лютому Верховна Рада прийняла поправки до закону і повернула ПТУ на баланс держбюджету. Але документ досі не підписав президент. Тож профтехучилища виживають, як можуть. Просять місцевих підприємців допомогти продуктами для учнів. Але тим навіть доїхати до ліцею нема за що.
"Платити за 10 грн в одну сторону, хоча б якби була стипендія, було б на проїзд", - говорить Іван Соловей, учень Панютинського професійного аграрного ліцею.
Терпець співробітників ліцею урвався - разом з учнями вони вийшли на пікет.
"Як жити далі? Що ти скажеш дітям? Сказати нічого, допомогти нічим, тому що один! Як хочеш, так і живи", - говорить Наталя Белецька, техпрацівниця Панютинського професійного аграрного ліцею.
У навчальному закладі кажуть, якщо їх не почують будуть перекривати трасу. Спочатку на Харків. А потім і до Києва дійдуть.
"Хочу звернутися до шановного пана прем'єр-міністра, до шановного президента, пана Порошенка, розгляньте наше питання, повірте, це крик душі", - говорить Юрій Пономаренко, викладач Панютинського професійного аграрного ліцею.