Міністрам підняли зарплату заднім числом - Тимошенко [ Редагувати ]

Сьогодні депутати виправляли свої ж помилки. Ще кілька тижнів тому проголосували за підвищення собі зарплат. А сьогодні після резонансу з декларуванням статків передумали. Про зарплати, доходи і взаємозвинувачення у сюжеті з парламенту.
Ще вчора ввечері спікер Верховної Ради підписав постанову про підвищення зарплат для нардепів. Згідно з нею, зарплата депутата становила б понад 36 тисяч гривень. А сьогодні виправдовується був змушений це зробити, оскільки за таку постанову проголосували нардепи ще 20 жовтня пакетом коли голосували за бюджет.
"В мене є прохання, звернення до всіх народних депутатів, не робити ще однієї п‘ятихвилинки ненависті. Допустили помилку, треба її виправити, це є комунікація з суспільством, це є нормальний діалог з суспільством", - сказав, Андрій Парубій, голова Верховної Ради України.
Хто ініціатор такої постанови, в залі таємниці не розкривають. Після суспільного резонансу терміново вирішили все виправити. В останні години народні депутати зареєстрували новий документ, яким скасували підвищення. Негайно внесли його в порядок денний і проголосували. От тільки обурюються наступними після народних депутатів мають бути міністри. Ті взагалі підняли собі зарплати заднім числом, з травня цього року.
"У мене в руках документ про який я переконана не знає вся країна. Цією постановою пан Гройсман підняв суттєво заробітну плату Президенту, собі особисто, пану Гройсману, всім міністрам до рівня недопустимих. Вони сьогодні з усіма надбавками і націнками до 100 тисяч гривень в місяць отримують", - каже, Юлія Тимошенко, народний депутат, "Батьківщина".
Та до міністрів справа не дійшла. Більш актуальна тема декларації.
"Прийшов час, для людей, які стільки розповідали, що вони з бідними, пояснити, як вони стали багатими. Самопоміч закликає всіх без виключення політиків, і не тільки в Верховній Раді, самим ініціювати превірку законності свого майна", - сказав, Єгор Соболєв, народний депутат, "Самопоміч"
"Електронне декларування не розділило депутатів на багатих, заможних і бідних, воно розділило на чесних депутатів і нечесних", - сказав, Борислав Розенблат, народний депутат, Блок Петра Порошенка.
"Новостворені органи по боротьбі з корупцією, які були так щедро профінансовані з державного бюджету, це НАЗК і НАБУ, які отримують високі зарплати, повинні тепер показати свою ефективність і перевірити всі дані в цих деклараціях", - сказав, Максим Бурбак, народний депутат "Народний фронт".
Пропозиція звернутися до органів, аби перевірити самих себе у залі підтримки не знайшла. Натомість народні обранці вирішили дозволити Національній раді штрафувати телеканали та радіо.
"Будь ласка дайте інструмент для того, щоб зупиняти інформаційну агресію. Існуючі попередження - це попередження, вони не є інструментом", - сказав, Юрій Артеменко, голова Нацради з питань ТБ і радіомовлення.
"За кожне порушення і за кожну скаргу громадянина Національна рада тепер буде мати можливість відреагувати накладанням штрафів", - каже, Вікторія Сюмар, народний депутат, "Народний Фронт".
Таким чином, не приховують автори законопроекту Національна рада матиме можливість впливати на інформаційний простір України.