Німецькі правоохоронці заарештували причетних до міжнародної кіберзлочинності [ Редагувати ]

Четверо українців серед затриманих за звинуваченням у міжнародній кіберзлочинності. Арешти результат спецоперації з ліквідації злочинного інтернетмережі Avalanche, жертвами якої стали громадяни 180 країн світу. На слід злочинців вийшли німецькі слідчі. Всі подробиці у Тетяни Логунової.
Цю спец-операцію вже назвали викликом міжнародній кіберзлочинності. У ній були задіяні правоохоронці з 40 держав світу. Результат більш ніж успішний розкрито діяльність глобальної злочинної кібермережі, членами якої були громадяни 10 країн світу. Серед них і українці.
Мережа Avalanche глобальний ботнет, за допомогою якого кіберзлочинці роками здійснювали спам-атаки й отримували доступ до конфіденційних даних користувачів. Щоб вийти на організаторів німецьким слідчим знадобилося 4 роки. І тепер вони рапортують про результати роботи.
"Інтернет-користувачі, в яких були вкрадені особисті дані чи гроші з рахунків, напевно, хотіли дізнатися хто це зробив? Сьогодні ми можемо відповісти на це запитання", - сказав Лутц Гебель представник прокуратури міста Ферден
Уже добу бот мережа не працює. Відключені усі сервери, які забезпечували роботу сотень тисяч сайтів кіберугруповання. Прокуратура ідентифікувала більше 10 лідерів злочинної мережі. П'ятеро з них затримані це громадянин Азербайджану та четверо українців. Один із підозрюваних при арешті у Полтаві чинив опір українським силовикам.
"Якщо хтось думає, що інтернет-злочинці не є загрозою, він помиляється. При затриманні в Україні, один із підозрюваних чинив опір, застосовуючи автомат Калашникова. На щастя, ніхто не постраждав", - сказав Штефан Майєр представник кримінальної поліції Люнебурга
Збитки, завдані інтернет-злочинцями, ще підраховують. Мова йде про сотні мільйонів євро.