Влада виділила землю для будівництва пам'ятника Героям Небесної Сотні [ Редагувати ]

Пільги постраждалим під час Революції Гідності і житло родинам загиблих на фронті бійців сьогодні були на порядку денному в парламенті. Хоча від самого ранку депутати обговорювали іншу тему торговельну блокаду. Вона звучала як в сесійній залі, так і під стінами Ради. Усі подробиці в матеріалі Ольги Рицар.
Паралізований центр столиці та сотні людей під стінами парламенту. Мітингувальники вимагали від депутатів припинити торгівлю з окупованими територіями та врегулювати це законодавчо. Сам мітинг організували політичні сили, які відкрито підтримують блокаду на Донбасі. Виступали спочатку на сцені, а згодом і в сесійній залі.
"Давайте об'єднаємося і проголосуємо закон про окуповані території, що краще може бути створена робоча група сьогодні, завтра в середу буде працювати в комітеті, виносимо в четвер і припиняємо цю торгівлю на крові", - сказав Олег Березюк, народний депутат, "Самопоміч".
Та прихильників блокади на Донбасі у сесійній залі меншість. Більшість фракцій закликали припинити збирати мітинги в центрі столиці, і під приводом боротьби з контрабандою на Донбасі розхитувати ситуацію в країні.
"Зараз не час бунтувати, з'ясовувати стосунки, набивати собі ціну та політичні рейтинги", - сказав Ігор Гринів, народний депутат, блок Петра Порошенка.
"Уряд має заборонити торгівлю з окупованими територіями Донецької і Луганської областей, затвердивши вичерпний перелік товарів і предметів, який можна ввозити через лінію розмежування в обидва боки", - сказав Максим Бурбак, народний депутат, "Народний фронт".
Питання блокади на Донбасі будуть вирішувати за зачиненими дверима. А сьогодні як і обіцяли, в пам'ять третьої річниці революції згадали про майданівців. Згідно з документом, усі хто дістав поранення, які не призвели до інвалідності матимуть статус учасника бойових дій. Таких людей близько тисячі. Під цей законопроект підпадають також звичайні громадяни, які були поранені в зоні АТО.
"Люди, які були поранені на Майдані, які отримали тяжкі, середньої тяжкості статусу і жодного соціального захисту крім грошової компенсації не отримали", - сказав Андрій Рева, міністр соціальної політики України.
Закон проголосували в першому читанні, як і наступний, який зобов'язує Кабмін виділяти кошти на покращення житлових умов для військовослужбовців і родичів героїв Небесної Сотні. Також народні депутати виділили землю на вулиці Інститутській для будівництва меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні.
"Зараз 2 тисячі артефактів залишаються майже під відкритим небом. Вони знаходяться в непристосованому приміщенні і не можуть бути виставленими на те, щоби люди могли приходити, ознайомитися", - сказала Ірина Геращенко, перший заступник голови Верховної Ради України.
Після кількох спроб ухвалили і поряд денний шостої сесії восьмого скликання. До липня планують проголосувати понад дві тисячі законопроектів. Серед них і зняття депутатської недоторканності, а також закон, який збільшує повноваження генеральної прокуратури.