У Польщі представили унікальну колекцію великодніх яєць [ Редагувати ]

Писанкар із Польщі Маріуш Дубель представив колекцію великодніх яєць. Художник не розписує, а різьбить яєчну шкаралупу. Його малюнки та релігійні образи напрочуд точні. Про унікальні роботи польського майстра та великодні поради від нього - дивіться у сюжеті.
До свята художник Маріуш Дубель готувався заздалегідь. Його робота вкрай копітка. Митець не розписує великодні яйця, а різьбить їх. Створює образи-шедеври на тонкій яєчній шкаралупі. У колекції майстра - писанки з образами Божої Матері та Ісуса Христа.
"Дуже важливі деталі та точність. Треба тримати в голові багато інформації, особливо, коли працюєш над релігійними образами. Їх потрібно різьбити з особливою повагою. Необхідно все виконати ідеально, інакше - недбало виконаний візерунок може образити не тільки Бога, а й релігійні почуття людини", - сказав Маріуш Дубель, художник, писанкар
Стародавню традицію різьбити великодні яйця Маріуш почав опановувати 17 років тому. Тепер прагне, щоб зображення були реалістичними й водночас вишуканими. Майстром себе не вважає, каже - поки ще вчиться. Раніше в Польщі саме в такий спосіб яйця оздоблювали лише жінки. Різьбили паперовими ножами.
"Великодні писанки повинні немовби говорити до людей, викликати в них емоції. Вони мають нагадати кожному, що ми не самотні в цьому світі. Є Той, Хто спостерігає за нами. Приміром, Матір Божу Гваделупську я вирізьбив на тлі космосу. Там видно також планету Земля та супутник. Це означає, що Бог захищає нас і веде правильним шляхом", - сказав Маріуш Дубель, художник, писанкар
Дубель каже - за стилем намагається наслідувати Леонардо Да Вінчі. Він прикрашав курячі, гусячі й навіть страусині яйця. З останніми працювати найважче. Після різьблення художник писанки фарбує та вкриває лаком. В Україні цю техніку називають "дряпанка" або ж "шкрябанка". Вона популярна в країнах Центральної Європи. Найбільше - в Польщі, Словенії та Україні.