У Смілі чиновники намагаються відібрати у дітей школу-інтернат [ Редагувати ]

У Смілі на Черкащині збираються закрити спеціалізовану школу-інтернат. Мовляв, там навчається удвічі менше дітей, ніж має бути. Усіх вихованців - обіцяють розподілити по інших, звичайних школах. Та батьки у розпачі, вони підозрюють, що чиновники просто накинули оком на землю, що належить інтернату.
Попри початок канікул у смілянській школі - інтернаті кипить життя. Більшість вихованців залишилися у літньому таборі. Для цих дітей цей навчальний заклад, як особливий світ. Адже і самі вони особливі - тут навчаються дітки із синдромом Дауна, відставанням у розумовому розвитку, мовними порушеннями і поведінковими розладами.
"- Дитина пише на дошці …. А потім каже : Я люблю цю школу".
Десятирічна Маринка показує мамі, як навчилась писати за цей рік. Хоча у школу-інтернат малеча потрапила навіть не вміючи говорити. Родина мешкає у сусідньому селі, тому доньку вони забирають лише на вихідні.
"Вечором з нею займаються логопеди, педагоги і психологи. Вона дуже стала у мене молодець, така розумна в порівнянні з тим, що було. Я пишаюся своєю дитиною", - говорить Наталя Скляр, мама учениці Смілянської школи-інтернату.
Таких діток тут навчається більше сотні, хоча заклад розрахований на вдвічі більшу кількість. Соціальний педагог каже, останні три роки область заборонила відкривати у інтернаті нові класи, принаймні так викладачам повідомив директор. А нещодавно з'ясувалося, що навчальний заклад взагалі збираються закрити. Вікторія у розпачі, адже доля дітей і досі невідома.
"Це сонячні дітки, гарні , дуже доброзичливі і мені з ними працювати не важко. Дітки тут специфічні і в загальноосвітній школі вони навчатися не можуть, тому створені такі спеціальні інтернатні заклади", - говорить Вікторія Стригун, соціальний педагог Смілянської школи-інтернату.
Новина про закриття на фоні минулорічних ремонтів школи виглядає зовсім сюрреалістичною. Тут збудували нову їдальню, реконструювали спальні корпуси… Та сьогодні сюди навідалась комісія з обласного управління освіти щоб офіційно сповістити про закриття інтернату.
Керівник управління розказує: на кожного учня обласний бюджет щорічно витрачає по 83 тисячі гривень - а це, мовляв, дорого. Чиновники планують заощадити до 30 відсотків від необхідної суми. А дітям - взагалі - буде значно краще - для них відкриють спеціальні класи у інших школах.
"Держава ставить нам вимоги : дитина з особовими потребами має бути в тому середовищі, в якому вона живе … Вибачте, школа інтернат для неї, 9 класів і все … далі вона в загальнолюдському середовищі", - повідомив Валерій Данилевський, керівник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
Остаточну крапку у закритті інтернату має на наступному тижні поставити обласна рада. Та батьки і викладачі просто так здаватися не збираються. Вони впевнені, основна причина закриття - територія школи. А це три гектари у самісінькому центрі Сміли.