Скандал у Дніпрі: у дітей відбирають "будівлю флотилії" [ Редагувати ]
У Дніпрі ось уже 4 місяць батьки відстоюють будівлю міської флотилії, куди їхні діти ходять на гуртки. 50 років там вчать морській справі, туризму та хореографії. Але наприкінці минулого літа на трьоповерховий будинок у центрі міста поклали око люди з владних кабінетів. Сьогодні звідти мали вивозити останні речі- дзеркала з класу для танців. Чим завершилася історія, знають наші кореспонденти.
"Не закривати міську флотилію!", з такою вимогою прийшли дніпряни під стіни міської ради. Кажуть, ще влітку їм повідомили: усі гуртки, які відвідували їхні діти у приміщенні флотилії, переїжджають до палацу дітей та юнацтва. Пускати туди малечу батьки побоюються - там жвавий рух, великий потік автівок, аварій не уникнути. Вже 4 місяці люди ведуть з чиновниками переговори, аби ті відмінили своє рішення. Та марно.
"В пятницу исполняющий обязаности директора сказала: таки выселяйтесь или мы выселим вас принудительно. Просто демонтируем зеркала, станки. Поэтому опять это новая волна возмущения нашего. И мы хотим, чтобы нас услышали городские власти, чиновники. Пусть выйдут и обьяснят нам почему, чем не угодили наши дети?", - жаліється Ганна Трошина, водить дитину на танці.
Сьогодні мали виселяти останній гурток - хореографічний. Заняття танцями припинені. Минулої п'ятниці з класу вже вивезли меблі. Лишилися лише дзеркала. Познімати й їх, кажуть батьки, не дадуть. Відстоюватимуть гурток до останнього.
" Ми не бачимо жодних підстав, чому наші діти мають звільняти цю будівлю. Ця будівля належить дітям більш ніж 50 років", - говорить Владислав Слободяник, представник батьківського комітету хореографічного гуртка.
Танцями тут займаються більше 30 дітей, розповідають працівники гуртка. Заняття безкоштовні. Якщо доведеться переїхати до іншої зали, хореографам доведеться платити оренду. Відповідно, вони будуть змушені брати з батьків за навчання гроші. А це - не кожній родити по кишені.
"Мы были бюджетной организацией. Нам не платили не копейки, мы не собирали деньги, не платили эти 450-700 гривен в месяц за танцы. Нам сразу в нескольких школах дали в разброс от 80 до 120 гривен оренды в час или соответсвующие затраты на оплату всего остального", - говорить Сергій Афанасьєв, помічник хореографа.
До батьків з міської ради ніхто так і не вийшов. Чому закривають гуртки і що буде з будівлею флотилії - журналістам коментувати будь-що чиновники також відмовилися. Щоправда, вивозити останні речі, принаймні сьогодні, ніхто не став. Батьки впевнені - це лише питання часу. Тому й надалі наполягатимуть, аби звільнили чиновника, який ухвалив рішення закрити у Дніпрі чи не єдину в Україні флотилію. І написали чергове звернення до міського голови, просять підтримки.