Переселенців намагаються виселити із модульного містечка [ Редагувати ]
Мешканців харківського модульного містечка для переселенців змушують його покинути. Так заявляють самі пожильці. Усе через начебто проведення технічної експретизи. Що ж відбувається насправді - з'ясовувала Світлана Шекера.
Світлана Козлова у 2015 переїхала до Харкова зі Жданівки Донецької області. Показує свій скромний побут у пластиковому модулі, де живе з чоловіком, двома дітьми та матір'ю.
"Ну вот, на данный момент у нас сейчас такие условия. Муж тут все позамазывал, на всякий случай".
"Утеплили, проработали против грибков, на всякий случай, потому что мало ли, сырость или что".
Сьогодні родині треба терміново перебратися до іншого будиночка. За графіком, який склала адміністрація модульного містечка.
"Я сначала переезжаю в 9-3, до 5-го 09-го. Потом я переезжаю в 10-3 до 15-го 9-го. И я там остаюсь".
Перебиратися треба у сусідні модулі, з усіма речами й меблями. Двічі. Ось у такі умови. Зламані меблі та несправна сантехніка.
"Вентилей на кранах нет. Ну, вы видите, в каком состоянии сейчас этот бойлер. Неизвестно еще, что - ну, вот тоже нет вентиля, не знаю, как тут, работает эта душевая, неизвестно, что здесь еще с электричеством".
Зранку обурені люди прийшли до адміністрації містечка. Начальник управління пояснює: переселення необхідне, щоб зробити технічну експертизу модулів. Пластикові будиночки, які німецькі благодійники поставили майже 5 років тому, вже відслужили свій термін. Тож поки з переселенцями не подовжують договори на проживання.
"Мы решили провести проверку электрики, мы решили провести санитарную обработку от грызунов. В том числе, от тараканов и.т.д., понимаете. Это комплексно, в том числе, и пожарники, и санэпидстанция и.т.д.", - запевняє Артур Стаценко, начальник управління з обслуговування модульного містечка для переселенців.
Люди пропонують компромісні варіанти:
"Чтобы в нашем присутствии! Мы дадим доступ ко всему, вещи выносить не будем, на день, на два мы можем съехать, но вещи пускай остаются в модуле".
"Мы звонили независимым экспертам, и в Киев, и в Харьков, они сказали четко, однозначно: для того, чтобы сделать вот эту экспертизу электрическую, нужен доступ к розеткам, к электросетям. Мы готовы предоставить этот доступ и никуда не надо по два раза переселять".
Та адміністрація на це не пристає. Люди впевнені - таким чином їх просто змушують виїжджати з модульного містечка.
"Каждый день давят и говорят, вы ищите жилье, едьте в свое - там у вас закончилась война, едьте в свое ДНР. Делайте, что хотите, но съезжайте отсюда", - розповідає Марина Кирбаба, переселенка з Донецької області.
"Мы думаем, что им нужна земля, и нас хотят по-любому отсюда выдавить. Это длится уже два месяца. Это прессинг, прессинг, прессинг. Люди, нервы сдают", - переконаний Іван Бобул, переселенець з Луганської області.
90 відсотків людей, що живуть у модульному містечку, так звані соціально незахищені верстви: інваліди та багатодітні родини. Орендувати квартиру у Харкові - їм не по кишені. Тож дехто наважується на ризик і повертається до покинутих домівок на окуповану територію. Чотири родини вже виїхали.