В Україні через пандемію масово зростає безробіття [ Редагувати ]
Біда не лише в українських аграріїв. У країні масово зростає безробіття. Та й валюти з-за кордону надходить значно менше. Адже більшість заробітчан повернулися додому. Про бажання запросити працьовитих українців назад вже заявили в Фінляндії, і в Польщі. Та от чомусь в уряді поки що допомагати людям не поспішають. Про вірус і економіку - розкаже Геннадій Вівденко.
Через закриття кордонів Україна може втратити понад 5 мільярдів доларів - це гроші, які переказували в країну наші заробітчани. Приміром, за минулий рік українці заробили закордоном цілих 12 мільярдів доларів. Та нині більшість повернулися додому. Повертатися назад в умовах епідемії наших заробітчан не раз закликали в Уряді. Обіцяли - робота знайдеться. Та от поки що рівень безробіття в Україні лише стрімко зростає. По 25 тисяч українців втрачають роботу щотижня. Допомогти вже запропонували в Європі. Спочатку до себе запросила наших заробітчан Фінляндія - на сезонні роботи. В країну навіть відлетів цілий чартер. Та в Кабміні наголосили - ніхто таких рішень не погоджував. І лише пожурили дипломатів за порушення карантину. Тепер відкрити кордони для українців попри пандемію запропонувала Польща. В країні гостра нестача робочих рук в аграрному секторі. Обробляти поля просто нікому. У відповідь в уряді наголосили - допомагати виїхати закордон нікому не будуть. Про це за словами журналістів сьогодні на брифінгу заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Робочі руки дійсно потрібні і в Україні. Та чи витримає економіка такий наплив безробітних?
Ліліана Дмитрієва, директор центру садівництва у Житомирській області:
На сегодняшний момент очень много людей вернулось в Украину. Это вызвано конечно карантином в странах, где они работали. Но сегодня, не смотря на то, что сельскому хозяйству нужны руки, - допустим, вот в ягодничестве очень много новых плантаций голубики клубники, малины где используют ручной труд не только для сбора ягод, но и на обслуживание плантаций, - нужны люди.
Відсьогодні набуває чинності так званий закон про фінмоніторинг. Відтепер українцям доведеться ідентифікуватися при здійсненні готівкових грошових переказів на суму більше 5 тисяч гривень. Безготівкові перекази до 400 тисяч гривень можна проводити - без ідентифікації особи. Однак, операції на суми від 5 тисяч готівкою або від 400 тисяч переказом онлайн - моніторитимуть комерційні банки на предмет їх законності і без ідентифікації особи можуть бути заблоковані. Пересічних громадян новий закон не зачепить, зауважують в НБУ. Зокрема, перекази до 400 тисяч гривень з картки на картку не підлягатимуть моніторингу, оскільки їх власники вже ідентифіковані банками. НБУ розіслав додаткові роз'яснення.
Катерина Рожкова, перший заступник голови НБУ:
548 правило нового закону не розповсюджується. На звичайні операції сплата комун послуг. Сплата штрафів за придбання товарів. Придбання товарів, норми цього закону не розповсюджуються на зняття коштів з вашої картки та сплати за кредитом на суму до 30 тисяч гривень.
Світовий банк виділяє 135 мільйонів доларів Україні на боротьбу із пандемією СOVID-19. Більшу частину коштів буде витрачено на закупівлю обладнання та засобів для протидії і лікування захворювання.
35 мільйонів із зазначеної суми надійдуть до загального фонду держбюджету України. Зокрема, їх спрямують на фінансування медзакладів, які борються з коронавірусом. В офіційному повідомленні зазначено, що таким чином вдасться підтримати щонайменше 40 українських лікарень.