Хлопчик з Японії став зіркою сумо у десять років [ Редагувати ]
Юний силач. Десятирічний японський школяр став зіркою традиційної боротьби сумо. Хлопець - чемпіон світу серед ровесників, на батьківщині ним цікавляться найкращі спортивні школи.
Як молодий атлет завойовує собі місце під сонцем і в чому секрет його небаченої сили - дивіться в сюжеті.
Серед ровесників десятирічний Кюта помітно вирізняється. На голову вищий, важить 85 кілограмів. На рингу маленький силач легко долає суперників, старших на 5-6 років.
Кюта Кумагай, борець сумо:
Надавати штурханів старшим хлопцям - досить весело!
Хлопець тренується шість днів на тиждень. Займається у гуртку сумоїстів, а ще бігає, плаває в басейні і тягає гирі вдома. Програму на кожен день розробляє батько юного спортсмена.
Тайске Кумагай, батько сумоїста:
Я віддав Кюта на сумо, коли він був ще в дитячому садочку. Я його на той час нічому не вчив, але чимало прийомів у нього виходили самі собою. Він має вроджений хист до боротьби. Тому й почав перемагати у турнірах.
Батько й сам тренується з сином. Найчастіше валить малого на землю і навіть доводить до сліз. Утім, наставник каже - так гартується характер.
Кюта Кумагай, борець сумо:
Не можу сказати, що насолоджуюся кожним тренуванням. Так про сумо не говорять.
А найважливіше для сумоїста - дієта. Десятирічний борець має вживати по 4 тисячі калорій на добу. Обов'язково випиває літр молока і з'їдає стейк.
Шінічі Таїра, тренер з боротьби сумо:
Хлопець дуже талановитий і працелюбний, батьки його завжди підтримують. Яким буде його майбутнє - поки що складно сказати. Усе залежить від того, чи не забракне йому наполегливості.
За два роки підліткові треба набрати 20 кілограмів - тоді він зможе потрапити до престижної школи сумо й тренуватися з більш досвідченими атлетами. За словами батька Кюта, кілька спортивних закладів уже зацікавилися юним талантом.
Тайске Кумагай, батько сумоїста:
Не думаю, що пускаю гроші на вітер. Хоча витрачати доводиться чимало. Але я вважаю, що це гарна інвестиція. Я цілком свідомо вкладаю все що маю у виховання сина.
Торік Кюта став чемпіоном світу у віковій категорії до десяти років. Його мрія - вибороти звання йокодзума. Це найвищий титул в боротьбі сумо. За всю історію його присвоїли семи десяткам спортсменів.