В Україні обговорили тиск на політичні партії з боку НАЗК [ Редагувати ]

Ряд представників політичних партій виражають занепокоєння щодо контролю та перевірок з боку національного агентства із запобігання корупції. Є питання щодо ефективності прозорості та й взагалі зрозумілості функцій НАЗК. Представники партій, політики та експерти забралися на спільну нараду щодо вироблення спільних дій для захисту своїх виборців. Кажуть, приміром, про ганебні придирки щодо контролерів на 100-200 гривень на папір, каву тощо.
Катерина Одарченко, голова партії "Національна платформа":
Або НАЗК малює собі результативність тобто будемо всім виписувати штрафи або тут є політичний мотив, до кого мати претензії до кого не мати претензії.
Денис Шейбут, перший заступник голови партії "Народна сила":
Ми зіштовхнулися з дуже неприємним досвідом роботи НАЗК - це стосується до законодавства з яким вони працюють адміністративні протоколи складаються на голову політичної партії що є не припустимим, бо законодавство чітко відрізняє, хто є головою політичної партії і що є політична партія і чому голова партії має відповідати власним майном і коштами за помилки партії.
Експерти свідчать про тиск на малі політичні сили.
Ігор Душин, представник форуму непарламентських партій представлених в місцевій владі:
Количество идиотских бюрократических танцев у нас грандиозно. Перше. обмежити НАЗК перевірки діяльності та контролю партій, які не отримають грошей з бюджету. Геть руки з позапарламентських партій.
Дії НАЗК експерти кваліфікують як від часті бездіяльність, а не лише несистемні дії. Приміром не визначено що таке термін "доброчесність" політичних сил тощо.
Святослав Піскун, генеральний прокурор України:
Я думаю, що НАЗК, і це їх прямий обов'язок, дати критерії доброчесності, щоб це було державне поняття для органів, що борються з корупцією або органи, що призначають на посади відповідних людей. НАЗК повинно проводити моніторинг серйозних порушень щодо декларування своїх статків щодо розходів. Щоб була реальна кримінальна відповідальність, якщо зловили керівництво партії, що вони корумпують вибори то вся партія знімається до балотування на 10 років. Будуть боятися роздавати гроші.
Від НАЗК вимагають нарешті притягати до кримінальної відповідальності політиків за підкуп виборців. Створити такий важливий прецедент. Це буде мотивувати громадян дослухатися щонайперш до програм партій аніж до бажання отримати гроші за своє голосування. Необхідно коригування законодавства, щоб контроль діяльності за політичними партіями був справедливим
Роман Бочкала:
Це все ж таки питання до законодавства, як у нас приймаються антикорупційні закони пакетами або на вимогу ЄС або МВФ, швидко. І, можливо, не просто так всі ці недолугі моменти в законах існують для того, щоб можна було оскаржити в суді і можна б було не притягнути до відповідальності того хто на це заслуговує.
Наразі вважають експерти - поточна діяльність НАЗК завдає шкоди так званим малим, непарламентським партіям, які б могли скласти конкуренцію великим політичним силам, в яких розчарувалися виборці.
Роман Бочкала:
Через ці всі недолугі моменти страждають невеличкі організації, які не мають великого фінансового ресурсу. Доходить до маразму - це якесь висмикування - починаються дрібниці - коли йдеться про великі політичні проекти, коли йдеться про вибори. Та покажіть хочь одну кримінальну справу по великих кейсах політичних партій. Ми маємо боротися з верхів з великих кейсів, а не те. що за 10 доларів поставили рекламу у "Фейсбуці" молода партія, якій місяць.
За твердженням політиків та експертів НАЗК створює просто статистику щодо перевірок, контролю та штрафів політичним організаціям, що лише утруднюють роботу, а не вирішують проблем у прозорості виборчого процесу. Тому наразі готують пропозиції щодо законодавчих змін. Вирішили спільно працювати із депутатами всіх парламентських фракцій, щоб удосконалити виборчі права українців.