Денис Монастирський звітував у Верховній Раді через безпеку на кордоні [ Редагувати ]
Верховна Рада має бути готовою запровадити надзвичайний стан у прикордонних областях через мігрантів. Але поки такої потреби немає. Про це заявив очільник МВС Денис Монастирський. Попри це, силовики готуються до можливого погіршення ситуації. І відпрацьовують тактику.
Що робитимуть, аби захистити рубежі, міністр сьогодні пояснював нардепам. Чому його ініціативи сподобалися не всім - розповість Яна Танчак.
Такі кадри з білорусько-польського кордону облітають світові ЗМІ вже декілька тижнів. Непокоять вони й Україну. Ситуація контрольована, - запевняє очільник МВС Денис Монастирський із трибуни парламенту. Українські силовики визначили з десяток потенційно вразливих ділянок кордону - їхня загальна протяжність 270 кілометрів. Там уже чергує авіація МВС - 15 гелікоптерів, два літаки й понад сорок безпілотників. А за два тижні військовики проведуть польові навчання.
Денис Монастирський, міністр внутрішніх справ України:
До охорони держкордону ми будемо задіювати тактику ешелонного прикриття: перший склад ешелону буде без зброї, лише з захисними засобами. У разі агресивних дій порушників кордону для другого ешелону передбачено використання необхідних спеціальних засобів та зброї.
А ще - уряд просить депутатів закласти в бюджеті на наступний рік - 17 мільярдів гривень на побудову стіни.
Денис Монастирський, міністр внутрішніх справ України:
Після вивчення досвіду іноземних країн найбільш раціональним рішенням є будівництво вздовж всього кордону або річки у вигляді суцільного паркану з сітки та колючого дроту, стовідсотковим покриттям кордону інтелектуальної системи цілодобового відеонагляду та сигналізації.
Так оснащувати планують межу з Росією та Білоруссю. А це - понад дві з половиною тисячі кілометрів. У монобільшості вже гадають, як заощадити - можна, кажуть, довірити це ізраїльським спеціалістам.
Олександр Качура, народний депутат, "Слуга народу":
В мене є інформація, що ізраїльські компанії готові надати такий кредит, довгостроковий, за півтора відсотка річних для того, щоб це обладнання було встановлене.
Але є серед нардепів і прихильники сучасніших методів, аніж паркан.
Олексій Гончаренко народний депутат, "Європейська Солідарність":
Це є відеоспостереження, це є дрони, це є необхідні опорні пункти. Я не є спеціалістом, але мені очевидно, що ми живемо не в 19 столітті й тут стіна, паркан - це не те, що спрацює.
Білорусь - один з основних торговельно-економічних партнерів України. І стіна - кажуть в опозиції - може зруйнувати ці зв'язки.
Юрій Бойко співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя":
Не можливо використовувати цю кризу для того, щоб обрізати, як хочуть максимально, торговельні зв'язки з Білоруссю, а до цього йде при тому, що в нас 70 відсотків дизпалива в країні постачається з Білорусі. Ми хочемо сьогодні брати електроенергію в Білорусі, тому що не вистачає, уряд не підготувався належним чином до зими. І вважаю, що всі ці кордони та стіни й пропозиція побудувати стіну між нами та Білоруссю - це вчергове призведе до скорочення торговельного балансу.
Загрози національній безпеці нардепи мали обговорювати й далі на засіданні - планували заслухати звіт тимчасово-слідчої комісії щодо "вагнерівців". Але ухвалювали перерву за перервою.
Сергій Рахманін, народний депутат, "Голос":
Певна кількість людей у фракції "Слуга народу", наскільки я знаю за цей звіт голосувати не готова, з огляду на величезну кількість питань, які викликає цей звіт.
Найобговорюваніша тема цього тижня - вакцинувальна тисяча, яка фактично розколола парламент. За ініціативою президента - її можна витратити на кіно, спортзал чи подорожі. Нардепам прем'єр пояснює: гроші нараховуватимуть через "Дію". Механізм ще опрацьовують.
Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України:
Стосовно використання даної можливості в селах, а також українськими пенсіонерами - зараз допрацьовується. На момент запуску програми ці пропозиції урядом будуть озвучені та представлені суспільству.
Але перед цим документ має ухвалити парламент. У кулуарах журналістам міністр охорони здоров'я пояснює - пік захворюваності Україна пройшла. Але можливий новий спалах. Тож закликає українців імунізуватися, і тисяча - як каже Віктор Ляшко - це непоганий стимул.