До китайської космічної станції пристикувався модуль "Веньтянь" [ Редагувати ]

Лабораторний модуль "Веньтянь" успішно пристикувався до базового модуля "Тяньхе" китайської орбітальної станції. Запуск відбувся з космодрому Веньчан у провінції Хайнань за допомогою ракети-носія "Чанчжен-5B" (CZ-5B) о 14:22 за місцевим часом (9:22 за Києвом). Стикування відбулося о 03:45 (22:45).
Модуль "Веньтянь" використовуватиметься як лабораторія для біологічних досліджень. У ньому також передбачені три спальні зони, санітарний вузол і кухня. Це дозволить розміщувати на станції "Тяньгун" ("Небесний палац") до шести осіб під час зміни екіпажу.
Модуль також оснащений невеликою роботизованою рукою. Її точність у п'ять разів вища, ніж у аналогічного приладу на основному модулі станції "Тяньхе". Це дозволить дослідникам виконувати більш точні маніпуляції.
Китайська космічна станція "Тяньгун" перебуває на висоті майже 400 км над Землею. Вона складається з базового модуля "Тяньхе", вантажного корабля "Тяньчжоу-4" і пілотованого корабля "Шеньчжоу-14". Будівництво ведеться з квітня 2021 року. Китай планує завершити його у 2022 році після запуску другого лабораторного модуля "Ментянь".
Нагадаємо, що США починають будівництво трьох нових космічних станцій.