"У росії не вірять у перемогу" - Reuters [ Редагувати ]

російський диктатор володимир путін готується до тривалої війни проти України. Проте частина російської еліти не вірить у перемогу росії. Про це повідомляє Reuters.
У виданні зазначають, що путін розглядає війну "як переломний момент" і можливість "провчити" США, відродити росію після розпаду Радянського Союзу. Проте диктатор помилився, оскільки війна в Україні зробила рф агресором та міжнародно ізольованою.
російське джерело заявило виданню, що надії путіна покращити свою репутацію виявилися марними, а втрати не варті окупованих територій.
Попереду буде ще важче і дорожче як для України, так і для росії. Економічні втрати такого масштабу не варті кількох завойованих територій.
При цьому багато представників російської еліти поділяють таку точку зору. Водночас, не зважаючи на наслідки війни для росії, у путіна досі немає серйозного суперника за владу. І враховуючи придушення будь-якого суспільного інакомислення, диктатору не варто боятися президентських виборів, які мають відбутися в березні 2024 року.
Reuters також зазначає, що у росії побоюються економічних наслідків вторгнення росії в Україну.
Я не вірю ні в великий наступ, ні в можливість перемоги росії над усім цивілізованим світом.
Співрозмовник зазначив, що рф перебуває в невигідному становищі як у військових технологіях, так і в мотивації, але він вважає, що війна триватиме "дуже довго".
Плани путіна про тривалу війну не підтримують і серед військових. Зокрема, терорист Ігор Гіркін (Стрєлков) відкрито критикує керівництво рф.
У нас абсолютно недієздатне керівництво, сформоване безпосередньо президентом, який є незмінним і якому немає альтернативи. Але зміна президента призведе до швидкої катастрофи.
Через відсутність альтернативи, як зазначає видання, путін був змушений розпочати мобілізацію. Цей процес спонукав сотні тисяч осіб тікати з росії.
Крім того, немає альтернативи і для економіки росії. москва втратила значну частину газового ринку в Європі. Прогнозується, що у березні видобуток газу в рф скоротиться.
Західні фірми та інвестори прагнуть вийти, змусивши росію доглядати за Китаєм як інвестора та покупця її нафти.