Абсурдність, безвідповідальність і розчарування: західні політики прокоментували послання путіна [ Редагувати ]

Абсурдність, безвідповідальність і розчарування. Так західні політики прокоментували послання президента рф до Федеральних зборів. Напередодні володимир путін дві години виступав перед російськими законотворцями. Щорічна промова, яка зазвичай передбачає окреслення векторів розвитку держави, цьогоріч містила лише старі виправдання, нові погрози та пропаганду. З найпомітнішого - путін оголосив про вихід з російсько-американської угоди про контроль над стратегічним наступальним озброєнням. Які висновки з промови зробили лідери цивілізованих країн? У матеріалі Ольги Жидецької.
"Частина мого серця сподівалася, що путін скаже інші слова. Те, що ми почули - звичайна пропаганда, але факти інші". Так промову російсього президента прокоментувала італійська премʼєрка Джорджія Мелоні. Напередодні урядовиця відвідала сплюндровані росіянами Ірпінь і Бучу і пересвідчилася у скоєних окупантами злочинах.
З неоковирних виправдань путіна про загрози з боку НАТО відверто поглузував очільник литовського МЗС. Габріелюс Ландсбергіс написав іронічний пост у твіттері.
НАТО не перебуває у стані війни з Росією. НАТО навіть не розпочав спеціальну військову операцію проти Росії. Росію б'ють українці, а не НАТО. Це стає незручним для деяких людей, і це видно.
Бажання продовжувати війну між рядками путінського послання зчитали й естонський та латвійський очільники МЗС.
Промова Путіна і його дії демонструють, що Росія хоче цієї війни і буде її продовжувати. Нашою відповіддю має бути ще більша підтримка для України та більший тиск на Росію і Білорусь.
Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу:
Лідер кремлівського режиму Путін у своєму виступі виправдовує нелюдську і жорстоку війну в Україні. Саме контролю над демократичним світом і пограбування права на самовизначення прагнув Путін своєю агресією. Меседж промови зрозумілий: Росія не відступила від своїх стратегічних амбіцій і продовжить загарбницьку війну і геноцид.
"Абсурдними" назвав слова путіна радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван. "Це була війна за вибором Росії" прокоментував він висловлювання російського диктатора про те, що так звану спецоперацію, а насправді повномасштабну агресію проти України, Кремль розпочав задля власного захисту.
Та найбільше у Європі та США розчаровані рішенням Москви про призупинення участі в договорі про стратегічні наступальні озброєння. Ця угода залишалася останнім двостороннім документом у цій галузі. Підписаний у 2010 році договір обмежує стратегічні носії та ядерні боєголовки РФ і США до 700 і 1550 відповідно.
Ентоні Блінкен, державний секретар США:
Оголошення Росії про те, що вона призупиняє участь у договорі, є дуже прикрим і безвідповідальним. Ми уважно спостерігатимемо, що насправді робить Росія. Ми, звісно, подбаємо про те, щоб у будь-якому випадку ми займали відповідну позицію для безпеки нашої країни та безпеки наших союзників.
І в США, і в НАТО наголосили, що залишаються відкритими, якщо росія передумає. Єнс Столтенберг вважає, що вихід москви з угоди демонтує всю архітектуру контролю над озброєннями. А в ЄС впевнені, що путін послідовно руйнує усталений світовий правопорядок. Тож це ще один сигнал Європі - бути готовою до будь-якого повороту.
Жозеп Боррель, Верховний представник ЄС із зовнішньої політики:
Оголошення Росії про призупинення договору СНО є ще одним доказом того, що Росія руйнує систему безпеки, яка була побудована після закінчення Холодної війни. Тому ми повинні працювати в короткостроковій перспективі на швидке забезпечення боєприпасами. І ми повинні почати думати про те, якою буде майбутня система безпеки.
Занепокоєння висловили й в ООН. Там вважають це загрозою для всього світу. У кремлі ж відповіли, що повернення до угоди не виключають, проте, мовляв, не робитимуть цього на догоду США.