Вісім місяців щоденних обстрілів: росія гатить по Нікополю і вдень, і вночі [ Редагувати ]

Вісім місяців щоденних обстрілів. По Нікополю, на Дніпропетровщині, росія гатить і вдень, і вночі. І в основному б'є по мирним житловим кварталам. Як результат - майже тисяча вісімсот пошкоджених будинків та багатоповерхівок.
Врятувати після нічного обстрілу пташку на ім'я Ляля - Василиса не змогла, інші дві вижили, але всю ніч провели у шафі. Гучний вибух застав родину дівчини посеред ночі, коли всі спали.
Василиса - жителька Нікополя:
Малу сестру, їй пощастило, вона була під декількома ковдрами, її чудом... Вона в рубашці народилась, не заділо осколками. Коли зійшов увець цей пил, побачила, що у ізголовʼя моєї кроваті лежать дверцята від шафи з іншої кімнати. Чесно кажучи, сантиметрів 5-10 і ця б шафа була б у мене в голові.
Просто дивом все обійшлося, каже дівчина. Ніхто з її родини не постраждав. Та тепер вони залишилися без даху над головою. Російський снаряд поцілив прямо у будинок - однієї кімнати взагалі немає. Від іншої залишилися тільки стіни.
Коли почалася війна, загалом ми в основному в цій кімнаті і переховувалися. Адже правило двох стін і як я вже казала, тут стіна і там ще гараж. Тому ми вважали, що тут більш-менш безпечно.
Важко нікопольцям знайти по справжньому безпечне місце - їхні домівки під щоденним ворожим вогнем. Окупанти гатять і вдень, і вночі. За вісім місяців загинули 14 місцевих жителів, майже сотню - поранено. У місті пошкоджено приблизно 1800 приватних садиб та багатоповерхівок. Щойно вщухають вибухи - комунальні служби беруться за відновленння.
Олександр Саюк - міський голова Нікополя:
Місто допомагає нікопольцям затуляти ті ж вікна і відновлювати покрівлі. Робимо назараз саме необхідне. Щоб можна було надалі проживати в цих будинках, ну, а вже відбудова, ремонти капітальні - це вже після закінчення активних бойових дій.
Постійні обстріли руйнують не лише інфраструктуру, але й ставлять під загрозу водопостачання усього Нікопольського району. Неконтрольований водостік через каховську дамбу робить рівень водосховища критично низьким. Прибережна зона - на межі зневоднення.
Євген Євтушенко - голова Нікопольської районної військової адміністрації:
Є громади, де ускладнення водопостачання. Це мирівська громада, де є село на березі водосховища. Яке піддається обстрілам з протилежного боку. У них є два водозабори, один не працює через низький рівень, але громада займається цим питанням і зараз вже знайдено технічне рішення, яке реалізується, щоб люди отримали воду.
Сергій Лисак - голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації:
Є велика проблема з каховським водохранилищем. Є шляхи вирішення цього питання. В першу чергу потрібна пітримка місцевої влади. Органи державної влади вже відкликнулись. Надали вже вказівку розробляти фактично ті шляхи, як ми будемо виходити з цього всього.
Попри складнощі та щоденні обстріли місцеві жителі власних домівок полишати не хочуть. Хоча і зізнаються, - страшно.
Особенно ночью. Днем так пошел куда-то, а ночью там бахают.
Віктор - житель Нікополя:
Та конечно страшно, за дітей. Бува, що і в селі живуть.
В хаті сижу. А шо, що буде, то буде. Перший раз начали бить. Окна повилытали. Зашторили. А шо делать.
Нікопольці кажуть, не їдуть з рідного міста не тому що відважні, а тому що вірять у нашу перемогу.