У Запоріжжі провели надскладну операцію з трансплантації серця [ Редагувати ]
У Запоріжжі провели операцію з трансплантації серця. Аби врятувати чоловіка, місцеві лікарі працювали разом із командою з Києва. Після пересадки пацієнта транспортували до столичного Інституту серця, де він проходить подальше лікування. Нині він уже йде на поправку. Подробицями надскладної роботи лікарі поділилися з Інною Гогой.
Вже кілька тижнів у грудях цього чоловіка б'ється нове серце. Про самопочуття він розповідає з палати київського Інституту серця, де відновлюється після трансплантації. Зараз пацієнт вже посміхається, обіймає найрідніших.
- Зараз все гаразд, і хворий готується до виписки. - Додому поїдете? - З великим бажанням. Тільки скажете, які там процедури проходити й все. - Все вам розкажу.
Кадрами, які ви бачите на екранах, поділилися самі лікарі Інституту серця. Кажуть, ще кілька тижнів тому життя цього чоловіка було під загрозою.
Він має вроджену патологію серця і потребував негайної трансплантації.
Борис Тодуров, лікар-кардіохірург, директор Інституту серця:
Він був вже вкрай важким, і він був в термінальній стадії серцевої недостатності. Якби ми не зробили операцію, я думаю, що більше як 3 там, 6 місяців він би не прожив. Тому це дійсно порятунок.
Донором для пацієнта стала жителька Запоріжжя. Після її загибелі родичі дали згоду на посмертний забір органів. І дати шанс на порятунок життя іншої людини.
Борис Тодуров, лікар-кардіохірург, директор Інституту серця:
Майже 70% всіх трансплантацій в Україні - це трупні трансплантації, вони регулюються законом, який був прийнятий 4 роки тому, який передбачає всі протоколи констатації смерті мозку, дозволу родичів. Родинна трансплантація можлива тільки для нирок, коли мама, наприклад, віддає 1 нирку дочці чи сину, чи навпаки. Інколи роблять родинні трансплантації печінки.
Проводили операцію в Запоріжжі. Аби врятувати пацієнта київські та запорізькі фахівці об'єднали свої зусилля та досвід. Трансплантація відбувалась під керівництвом директора інституту серця Бориса Тодурова, який також прибув у Запорізьку обласну лікарню.
Борис Тодуров, лікар-кардіохірург, директор Інституту серця:
Це вже 104 трансплантація, яку виконала наша команда за останні 3 роки, тому ми вже трошки досвіду набули, ми не просто зробили трансплантацію серця, ми сьогодні показали, що навіть в таких скрутних умовах дуже близько до лінії фронту українці рятують один одного.
Ігор Шишка, директор Запорізької обласної клінічної лікарні:
Це синергія наших інтелектуальних зусиль, це синергія досвіду і всіх компетенцій, які є й у наших колег, і у тих колег, з ким ми співпрацюємо, це дає змогу далі рухатись ще впевненіше, і здобувати ще кращі результати, і повертати людям якість життя.
Пацієнту, якого прооперували у Запоріжжі, окрім пересадки зробили ще й стентування коронарних судин. Тепер він постійно прийматиме спеціальні препарати, але житиме повноцінним життям, запевняють медики. В Україні пересадка органів входить у програму медичних гарантій та фінансується державою.