У черкаській школі пілотування навчають збирати дрони [ Редагувати ]
Дрон - від нуля до першого польоту. В черкаській школі пілотування кожен охочий протягом двох днів може навчитися збирати безпілотники. Для військових такі заняття безкоштовні. А з цивільних гроші беруть лише за витратні матеріали. Репортаж нашої кореспондентки Ірини Васюри.
Олександр готується збирати перший у своєму житті дрон. Саме цей набір запчастин за кілька днів перетвориться на залізну "пташку". Хлопець вже вміє пілотувати їх, а тепер вирішив навчитись ще й лікувати - у разі потреби. Хоча жодних навичок роботи з такою технікою досі не мав.
Олександр Кучерявий, учасник інженерного воркшопу:
Я взагалі ні разу не паяв, не зіштовхувався з ремонтом техніки, електроприладів, але викладач Ігор все класно пояснює, я навіть не задумався, чи потрібно прийти спробувати, бо є особисте бажання і потреба, оскільки я планую пілотувати.
Такі навчання проходять у невеликих групах до п'яти осіб. Усе, аби приділити час кожному і детально розповісти, як з нуля зібрати дрон.
Організувати навчальні майстер-класи зі збору дронів вирішили через великий попит на такі знання, пояснюють інструктори. Й опанувати цю науку може кожен без особливих вузькопрофільних знань інженерії чи електроніки. Триває такий воркшоп два дні. Для збору надають реальні моделі пілотування.
Ігор Барабаш, викладач-інструктор:
Люди збирають, паяють керуючі блоки, все під'єднують, збирають його остаточно, наступний крок - це налаштування прошивки, цікавить людей, що і як зробити, щоб робити потім це самостійно.
На всіх етапах інструктор уважно перевіряє роботу учнів.
Після майстрування безпілотників учасники воркшопу розбираються і з їх правильним налаштуванням.
А на фінальній стадії тестують зібрані дрони під час імітації запуску для польоту.
Такі майстеркласи будуть корисними усім, хто хоче навчитись самостійно збирати дрони. А набуті знання стануть у пригоді не лише військовим, а й цивільним - переконують ініціатори проєкту.
Іван Подолян, керівник ГО "Черкаський інститут міста":
Це не тільки підвищує вашу продуктивність на полі бою, якщо плануєте проходити службу, це ще й двері в професію, яка буде затребувана ще дуже довго і не тільки по Україні, але й по світу, як військова, так і цивільна технологія зараз тільки набирає обертів.
Для військових заняття зі збирання дронів безкоштовні, а ось із цивільних гроші беруть лише за витратні матеріали інженерного воркшопу.