Руїни замість аудиторій: коледж у Смілі оговтується після удару [ Редагувати ]
У Смілі, пошкоджений від масованого удару російських дронів, технологічний коледж уже оголосив набір студентів на прийдешній навчальний рік. Нагадаю, 29-го червня, внаслідок атаки "Шахедів", один з навчальних корпусів та їдальня закладу були вщент знищені.
Коледж утратив унікальну матеріальну базу, а також бібліотеку з профільною навчальною літературою. Нині викладачі, разом зі студентами та їхніми батьками, намагаються врятувати те, що вціліло, аби вже з першого вересня знову почати навчання.
Так трохи більше як тиждень тому в Смілянському технічному коледжі відбувалося свято випускників. Студенти вітали одне одного, співали, хизувалися дипломами. За добу потому - росіяни перетворили навчальний корпус на руїну.
Ось так, симетрично, в ряд дві вирви від прильоту "Шахедів". Ще безліч слідів влучань на одному з корпусів Смілянського коледжу. За офіційною інформацією сюди, в район навчального закладу прилетіло одразу до десятка ворожих БПЛА. А це свідчить лише про одне - російський удар був цілеспрямованим.
Після масованого обстрілу на понівеченому подвір'ї коледжу досі лежать деталі від "Шахедів". Лише дивом ніхто з працівників закладу тоді не загинув. Адже щонайменше шість БпЛА влучили у будівлю, пробивши її з п'ятого поверху по підвал.
Такий вигляд зараз має студентська бібліотека, що налічувала понад 60 тисяч книжок навчальної та технічної літератури. Усі перетворилися на попіл. У директора коледжу жодних сумнівів: росіяни навмисне цілили в навчальний заклад.
Прибігаю, то вже тут горіло добре, тобто, з першого прильоту, а це хвилин сумарно 15, мені так здається, що ті 10 прильотів зайняли. Перший - один, два три, невеличка перерва - другий десь до шести, і потім усі інші.
Смілянській коледж понад сто років готує фахових механіків та операторів автоматичних систем для промисловості. У знищених корпусах були унікальні лабораторії.
Викладач автоматизації Микола Куценко намагається врятувати з приміщень те, що вціліло після нальоту.
Микола Куценко, викладач Смілянського технологічного фахового коледжу:
Тут були різні прилади, стенди, контролери... Зараз бачите, що зробилось. Надо все відновить, щоб можна було потім працювати, вчити дітей, бо автоматизація зараз дуже потрібна.
Уже понад тиждень викладачі, студенти та їхні батьки в пошуках уцілілих матеріалів порпаються в руїнах, розбирають завали, вивозять сміття та готують до вересня вцілілий старий корпус закладу. В аудиторіях, де вже є можливість навчатися, викладачі проводять підготовчі курси для абітурієнтів. Щоправда, і це росіянам не до вподоби - тривога звучить ледь не щогодини.
Але біжать майбутні студенти та викладачі не в укриття, а подалі від закладу, адже сховище коледжу - під завалами знищеного корпусу. Та Артема це не лякає. Він привів свого сина, щоб оформити документи на вступ в навчальний заклад.
Артем, батько абітурієнта Смілянського технологічного фахового коледжу:
Я випускник цього закладу, сам 19 років тому його закінчив. Чого нас повинно лякати… Хай вони бояться. А ми не повинні боятись.
Відновити зруйнований корпус та їдальню педколектив уже не має надії. Зараз усі зусилля спрямовані на організацію навчального процесу. Потрібно обладнати та оснастити лекційні аудиторії та лабораторії для практичних занять.
Заступниця директора коледжу вже перенесла речі зі свого кабінету. Насамперед забрала вазонки з квітами.
Олена Кикоть, заступниця директора Смілянського технологічного фахового коледжу:
Тут попадало, поламало їх, але вже від води, від іншої обстановки все попіднімало ті головки… Усе хоче жити, все відновлюється, так само і коледж відновиться.
Зараз і викладачі, і студенти сподіваються, що держава допоможе до першого вересня замінити в старому корпусі вибиті шибки та облаштувати нове укриття. Усе інше готові робити самі.