Метеорний потік Персеїди досягне піку активності у ніч проти 12 серпня [ Редагувати ]

Метеорний потік Персеїди досягне максимуму у ніч на 12 серпня, астрономи прогнозують майже 120 спалахів у нічному небі за годину. Місяць не завадить спостереженню зорепада.
Персеїди спостерігаються з 17 липня до 24 серпня, цього року кількість метеорів досягне максимуму в ніч на 12 серпня.
Літній зорепад, багатий на яскраві боліди, вважається найбільш популярним у любителів таких явищ у Північній півкулі - далеко від міських вогнів за ясної погоди його можна спостерігати всю ніч.
Місяць у ніч максимуму прийме фазу першої чверті. Він сховається за обрій після 22:00 і не завадить спостереженню Персеїд. У ніч максимуму, 12 серпня, очікується майже 120 метеорів на годину або один-два метеори на хвилину у зеніті. Потік найкраще спостерігати у другій половині ночі та під ранок - у східному напрямку високо над обрієм.
Потоки "падаючих зірок" зазвичай можна побачити не лише у ніч піку, а й у найближчі до нього ночі. Метеори помітні неозброєним оком. Радіант, яким називають область їхнього вильоту, розташовується на межі сузір'їв Персея, Жирафа та Кассіопеї над північно-східним горизонтом. Після півночі він піднімається високо над горизонтом, тому спалахи стають видно по всьому небосхилу.
У 2024 році максимум активності потоку Персеїди супроводжуватиме яскрава пара планет, що зближуються - Марс і Юпітер. Ці ночі вони порадують спостерігачів красивим дуетом, пройшовши поблизу один одного.
Потік Персеїди утворюється через проходження Землі через шлейф пилових частинок, випущених кометою 109/Свіфта-Туттля, перигелій якої проходить поблизу орбіти нашої планети. Ці частки згоряють у земній атмосфері, утворюючи "зоряний дощ".