У Вінниці відпрацювали алгоритм дій при хімічних загрозах [ Редагувати ]
Врятувати й запобігти наслідкам. Відпрацювання комплексу дій на місцевості, що зазнала хімічного забруднення провели у Вінниці. Понад сто фахівців, серед яких рятувальники, військовослужбовці, медики та поліціянти відточували навички з порятунку в критичній ситуації. За легендою, проти цивільних було застосовано отруйну речовину. І це стало викликом для екстрених служб регіону. Тренування у такому масштабі надзвичайники організували та провели вперше. На вишколі - були й наші колеги.
Зранку на полігоні у середмісті Вінниці збираються десятки представників екстрених служб. Рятувальники, військовослужбовці, медики та поліціянти відпрацьовуватимуть спільні дії під час ліквідації хімічних загроз.
За легендою, викид небезпечної речовини стався ось у цій двоповерховій будівлі. Всередині перебуває 15 людей.
Надзвичайники в спеціальних захисних костюмах проводять розвідку та визначають межі зони хімічного ураження.
Іван Татаринов, заступник начальника відділу організації пожежогасіння Управління реагування НС ГУ ДСНС у Вінницькій обл.:
Під час кінцевої розвідки було виявлено, що це не звичайна хімічна речовина, а це було застосовано бойові отруйні речовини. Таку як зорин. Тому, особовий склад відпрацьовував ліквідацію цієї надзвичайної ситуації.
Розпочинають осадження небезпечної хмари.
Сергій Порхун, заступник начальника оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Вінницькій області:
Осадження хмари небезпечної речовини. Для того, щоб вона не розповсюджувалася далі.
Водночас рятувальники проводять порятунок потерпілих із зони ураження. Людей виносять та передають у пункт санітарної обробки.
На місці з усіх евакуйованих знімають одяг, проводять знезараження від небезпечних речовин та передають екстреним бригадам.
Іван Татаринов, заступник начальника відділу організації пожежогасіння Управління реагування НС ГУ ДСНС у Вінницькій обл.:
Хімічний або дозиметричний контроль, після якого вже люди можуть бути передані медичним розрахункам, тобто всі потерпілі, які перебувають на сортувальному майданчику, і взагалі із якими працюють медичні розрахунки є повністю чисті.
На спеціальних сортувальних майданчиках медики визначають ступінь уражень та надають необхідну допомогу.
Катерина Терентьєва, лікар:
Людина червоної сортувальної категорії, вона не відповідає. Не виконує прості команди. Є травма голови. Периферичний пульс наявний. Буде госпіталізований в МКЛ ШМД.
З тими, хто постраждав менше, працюють психологи.
Євген, "потерпілий":
Все добре. Провели співбесіду зо мною психологи. Заспокоїли мене. Був трохи шок. А зараз все. Порядок.
За процесом уважно спостерігають представники МОЗ України, Центру громадського здоров'я, командування Медичних сил ЗСУ та обласних спеціалізованих служб цивільного захисту.
Микола Олим, начальник 740 Регіонального санепідуправління:
Метою цих навчань, тренувань було реагування на надзвичайні події, пов'язані з радіаційними, хімічними й бактеріологічними загрозами. І ймовірне застосування противником зброї масового ураження. Всі задачі, які ставилися перед проведенням навчань, і мета були досягнені.
Рятувальники кажуть: ці навчання дають можливість відпрацювати злагоджений алгоритм дій при хімічних загрозах. Тренування такого масштабу у Вінниці провели вперше.
Руслан Шевчук, керівник ГУ ДСНС у Вінницькій області:
Злагодженість дій нашого гарнізону дуже на високому рівні. Тому тут були різні ввідні, які робили, щоб подивитися, як людина, керівник спроможний прийняти рішення. Причому швидко прийняти це рішення. І вони спроможні.