Отруєння річки Сейм: у Міндовкілля повідомили, чи є загроза для водозабору Києва [ Редагувати ]

Проблему забруднення річки Сейм небезпечними органічними речовинами вирішують за допомогою ДСНС, Екологічної інспекції, Служби з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, Рибоохоронного патруля та місцевої влади. Основна мета цих служб — усунути забруднення до того, як небезпечна речовина досягне водозабору Києва.
Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець в коментарі Укрінформу.
Забруднені води рухаються зі швидкістю 20-25 км на день. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб запобігти їх потраплянню до питного водозабору Києва. Це наша головна мета. Ми зможемо оцінити ефективність вжитих заходів 5-6 вересня, — зазначив Стрілець.
Він також повідомив, що для контролю ситуації фахівці щоденно беруть десятки проб води і проводять лабораторні дослідження.
Останніми днями було відібрано понад 50 проб води, за ці два дні — ще 28. Пробки постійно аналізуються для визначення найкращих рішень. Ми також відібрали проби для оцінки можливостей очисних споруд водоканалу в разі потрапляння забруднень. Таким чином, ми вживаємо превентивних заходів, щоб зупинити ситуацію, — підкреслив міністр.
За словами Стрільця, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила ряд заходів для боротьби з проблемою. Зокрема, з 30 серпня застосовуються:
- аерація річкової води (збагачення повітрям);
- бактеріальна абсорбція небезпечної речовини;
- додаткове перекидання води;
- збирання мертвої риби і запобігання подальшому її мору.
Ефективність цих заходів буде зрозуміла в понеділок, адже потрібен час, щоб бактерії почали діяти, — додав міністр.