Відновили після ракетної атаки: Івано-Франківський університет нафти й газу вчасно розпочав новий навчальний рік [ Редагувати ]
Новий навчальний рік у відновленому виші. Національний технічний університет нафти й газу, який на початку літа пошкодила російська ракета, зміг розпочати навчання.
Нагадаю, в червні під час масованої атаки по Україні окупанти запустили по вишу одну з ракет. Тоді пошкодили практично всі будівлі. На відновлення навчальний заклад мав обмаль часу - лише два місяці. Та завдяки згуртованості й підтримці партнерів, меценатів, влади й просто небайдужих людей університет впорався. І майже сім тисяч студентів змогли знову повернутися в аудиторії. На святі знань побували й мої колеги.
На подвір'ї Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу ступити ніде. Студенти, батьки, викладачі, гості відзначають початок нового навчального року... Кажуть: цьогорічний День знань особливий...
Ігор Саботяк, студент першого курсу Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу:
Я дуже хвилювався, чи відновлять університет до першого вересня. Нині перше вересня, і я радий, що стою тут.
Цьогоріч університет прийняв майже дві тисячі першокурсників. Новоспечені спудеї складають присягу..
Ставши студентом Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу, урочисто обіцяю систематично та сумлінно здобувати знання, дбати про добре ім'я університету.
Володимир - першокурсник. Каже: бути студентом університету нафти й газу, то була його давня мрія. Тут навчалися колись його батьки, і він хоче продовжити сімейну традицію ...
Володимир Жураківський, студент першого курсу Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу:
Я обрав цей університет не випадково. Він є передовим у підготовці спеціалістів в нафтогазовій та енергетичній сферах. Я обрав факультет будівництва та цивільної інженерії. Ще змалечку в мене була мрія проєктувати й будувати великі мости, дорожні розв'язки. Якщо взяти до уваги війну, такі спеціалісти стануть дуже затребуваними.
У студенти посвячують нафтою. Цей особливий обряд - давня традиція вишу, яку проводить сам ректор. Нафтовим рукостисканням він вводить юнаків і дівчат у велику університетську родину.
Олександр Стефуришин, студент І курсу Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу:
Відчуття чогось нового, надія на новий етап в житті. День - нині особливий, бо ми не знали, чи він буде сьогодні, чи ні.
Двадцять другого червня росіяни вдарили по університету ракетою… Пошкодили одразу чотирнадцять корпусів. Ось такий вигляд територія вишу мала в перші тижні після прильоту.
Завдяки колосальній підтримці небайдужих виш зміг розпочати відновлення вже наступного дня після атаки. Руку допомоги подали підприємці, благодійники, волонтери та партнери. Головним меценатом стала Група Нафтогаз. Голова правління національної компанії Олексій Чернишов особисто приїжджав в Івано-Франківськ та спільно з керівництвом університету напрацював план зі швидкого відновлення.
Олексій Чернишов, голова правління НАК "Нафтогаз України":
Багато випускників університету працюють у Групі Нафтогаз. Ми пишаємося нашими колегами. Я на сьогодні бачу їхню мотивацію щодо відновлення цього закладу. З 1 вересня там уже будуть навчатися студенти. Студенти, які забезпечать фундамент майбутнього розвитку українського газо- і нафтовидобутку та розвитку цієї галузі.
Все літо відновлювальні роботи йшли в шаленому темпі. За два місяці відновили дванадцять пошкоджених будівель.
Тетяна Ілюк, студентка ІІІ курсу Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу:
Університет зараз змінюється по днях. Ви йдете: один день нема даху, а на другий день - опа, а воно вже є.
Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська:
Університет дуже важливий, адже він єдиний в Україні, який випускає спеціалістів, які займаються нафтою, газом, альтернативною енергетикою. І ворог його вибрав і вдарив сюди ракетою - це означає, що йому не подобається, що у Франківську є такий потужний університет. Дуже вдячний "Нафтогазу України", який взяв шефство, випускникам, громадам.
Найбільше зусиль доклали, аби відновити Інститут інформаційних технологій - каже ректор. Це найбільший корпус, де навчається півтори тисячі студентів. Окрім аудиторій, тут багато лабораторій. Після ракетного удару в будівлі не було жодного вцілілого вікна, і половини даху.
Ігор Чудик, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу:
Важко б було нам реалізувати освітній процес, якби цей корпус не був відновлений. Тому що начитка лекцій може йти в онлайні, але надалі є потреба зайти в лабораторії, провести лабораторні роботи... Це неможливо зробити. Дах упорядкований, вікна на місці, сьогодні ще йде дооблаштування першого підвального поверху, але стан готовності бачите самі: вікна нові, навіть етикетки на вікнах ще свіжі.
Жанна Дутчак, кореспондентка:
Це місце влучання. Ще два місяці тому тут була двадцятиметрова вирва, земля навколо встелена уламками та битим склом. А нині новий асфальт, зроблені бордюри та навіть висаджені клумби.
Відновлювальні роботи в університеті тривають. І темпів не збавляють...
З перших днів тут допомагають відбудові й волонтери "Добробату". У Франківськ чоловіки приїхали із різних куточків України. Кажуть: відновити виш для них справа честі.
Дмитро Іванов, голова "Добробату":
Сьогодні першочергове, що потрібно зробити - це поставити вікна. Це зокрема бібліотека, в аудиторіях. І ті нагальні потреби, які треба було зробити - вони були зроблені. Першого вересня студенти можуть заходити не онлайн, а офлайн на навчання. Як і було проговорено, коли ми зустрічалися з Олексієм Чернишовим, і ректором. Такі завдання були поставлені.
Ігор Чудик, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу:
З великою вдячністю Олексію Михайловичу Чернишову і компанії НАК "Нафтогаз" як ректор хочу сказати: ми завдяки їм сьогодні впевнено будемо розвивати далі свою освітньо-наукову діяльність. Без підтримки НАК "Нафтогазу" було б неймовірно важко. Тому що основний бенефіціар цієї програми відновлення став НАК "Нафтогаз". Ми маємо нині дуже надійного партнера, який дам нам можливість стати на ноги після такого удару ракети.
Навчання розпочали вчасно - це головне - каже ректор. Протягом наступного ж місяця процес відновлення університету мають фіналізувати остаточно.