У Дніпрі готують відкриття реабцентру Superhumans [ Редагувати ]
Новий підхід до реабілітації військових - від протезування і до відновлення слуху та пластики обличчя. Його впроваджують у реабцентрі у Львові. І вже готують відкриття таких філій в Одесі та Дніпрі. До прикладу, у Дніпрі щорічно зможуть обслуговувати близько шестисот пацієнтів. На презентації проєкту побувала моя колега Олена Мендалюк.
Повномасштабне вторгнення Іван застав у рідному Маріуполі, там служив за контрактом у ЗСУ. Був сапером. Хлопець пригадує, як із побратимами виходили з міста, уже напівоточеного ворогом.
Іван Марчак, представник Superhumans у Дніпрі:
Це був кінець лютого, це нам вдалося ще в кінці лютого вийти, не було ще сильної окупації міста, і нам вдалося вийти.
Свою службу чоловік продовжив на Херсонщині та Миколаївщині, проводив розміновування і на Зміїному острові.
Іван Марчак, представник Superhumans у Дніпрі:
ДРГ замінувало якраз ту територію, коли нас не було на тій території. Так сталося, що потрапили у мінну засідку ворога. Всі живі, з ампутаціями, але живі.
Іванові через поранення лікарі ампутували обидві ноги. Нині чоловік на протезах. Стати на них допомогли під час реабілітації у Львові.
Іван Марчак, представник Superhumans у Дніпрі:
Це головні мої два мотиватори - це дружина і донька, все заради того, щоб танцювати з дружиною і носити її на руках. Дуже круто, насичено тут. Кожен день щось нове, цікаве, класна реабілітація, і скоро всі виходять на своїх двох.
Всеукраїнський центр Superhumans, що в ньому Іван перебував на відновленні, наразі єдиний в Україні. Але вже за рік його філії планують відкрити в Одесі та Дніпрі. Саме у цьому місті ветеран має його очолити. Уже є приміщення на майже 2 тисячі квадратів.
Ми знаходимось на центральному вході майбутнього "Superhumans Дніпро". З цього боку ми заходимо. В нас принцип доступності, інклюзивності. Максимально доступна будівля для того, щоб пацієнт міг дістатися з точки А в точку Б.
Будівля колишнього тубдиспансеру два роки пустувала. За словами авторки проєкту, під час реконструкції, напевно, залишать тільки стіни.
Всю будівлю ми робимо максимально доступною, у нас всі пороги будуть в нуль для того, щоб людина на кріслі колісному не відчувала перешкод. Ми додатково добудовуємо ліфт, який буде спускатися в укриття, і так само виходити на 4 поверх на дах, де ми зробимо прекрасну терасу. На першому поверсі у нас планується лабораторія протезування і діагностичний кабінет. На другому поверсі у нас вся реабілітація. Третій поверх - це палатний фонд.
Близько п'ятдесяти пацієнтів на місяць, а 600 у рік зможе приймати новостворений заклад. До прикладу, у Львові беруть на реабілітацію ветеранів з різних регіонів країни. Але їздити на планові обстеження їм потім накладно - пояснює медичний директор Андрій Віленський. Тому відкриття філіалу у Дніпрі допоможе пацієнтам зі східних та центральних областей України швидше отримувати медичну допомогу.
Андрій Віленський, медичний директор Superhumans:
У нас є відділення, яке займається відновленням слуху, ми робимо операції на зовнішньому вусі й середньому. Також у нас є хірургічне відділення реконструкції кінцівок та обличчя.
Команду з фахівців різних напрямків підготують у реабілітаційному центрі Львова - на навчання запросили близько сорока медичних спеціалістів.
Ольга Руднєва, директорка Superhumans:
Нам потрібні класні фахівці, і от є брак фахівців. Зараз вже троє протезистів навчається. Проходить практику у Львові. І ми вже починаємо формувати команду на Дніпро й Одесу. Ці люди мають пройти навчання в Україні й за кордоном, і потім наша команда буде приїжджати сюди, дніпровська команда у Львів. Це постійний обмін досвідом.
Відкриття центрів реабілітації - це результат партнерства між бізнесом та державою. На презентації у Дніпрі присутній міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України:
У Дніпрі велика кількість реабілітаційних центрів зроблена на базі кластерних і надкластерних лікарень, і нам потрібно щоб зараз покращувалась якість. Якість може покращуватися коли є куди подивитися, як в один одного працює. Це така здорова конкуренція.
До фінансування проєкту долучиться й уряд Нідерландів. На реабілітаційний заклад у Дніпрі виділяють трохи більше як 4 мільйони євро. Реконструкцію будівлі планують почати вже у жовтні, а відчинити двері для перших пацієнтів - наступного літа.