На Миколаївщині ветерани війни допомагають людям після обстрілів [ Редагувати ]
Ветерани російсько-української війни об'єдналися на Миколаївщині, щоб допомагати місцевим після обстрілів. Усі волонтери свого часу були демобілізовані з війська через поранення. Тепер вони підтримують насамперед ті сім'ї, в яких хтось із родичів воює. З військовими волонтерами, як вони самі себе називають - поспілкувалася наша кореспондентка Єлизавета Кротик.
Громадська організація з учасників бойових дій, чинних військовослужбовців та членів їхніх родин була створена ще у 2016 році. Кількість членів спілки нараховувала понад 80 учасників та з 2022 року тут не дораховують десяток побратимів.
Ми розуміємо, що ми підбиті й не в строю, ми на війні, в окопі, вже не можемо принести тієї користі, яку могли, а бажання попрацювати є - і допомогти державі, громаді, Миколаївщині зокрема, тому ми відгукнулися попрацювати у проєкті "Відновлення Миколаївщини", і у нас зібрався колектив.
З 2014 року Володимир був на фронті. Зараз він - ветеран російсько-української війни - після поранення вирішив, що може бути корисним іншим.
Володимир Винокуров, ветеран російсько-української війни:
Багато є юридичних консультацій, і є багато роботи практичної, саме там, де треба допомогти руками. Наприклад, сьогодні ми допомагаємо родині, де син перебуває у полоні, а будинок і оселя постраждала від прильотів ворожої артилерії.
Саме зараз бригада проводить демонтаж 5 приватних осель у Шевченківській громаді. Пані Ніна втратила на війні двох синів. Волонтери взялися розбирати завали її будинку. Частину жінці вдалося відновити власними силами, залишилося розібрати підвал, який завалило камінням після ворожого прильоту.
Ніна Близнюк, мати військовослужбовців:
Роботи було тут дуже багато, завал тут був страшний, вікна повилітали, але це ми своїми силами, а тут дочекалися допомоги, бо хата хоч трошки, а тут дочекалися допомоги, дуже рада, дуже дякую, дуже прошу у Бога для хлопців здоровʼя.Тут був підвал, в якому я ховалася, і тільки виїхала, і туди великий снаряд, і все накрилося, була біда, а тепер трошечки краще. Аби мир тільки був.
Військові волонтери поки що допомагають лише певній категорії населення. Це сім'ї тих, хто тепер на фронті, родинам загиблих, полонених та зниклих безвісти. Володимир Демʼянов - ветеран російсько-української війни. Чоловік допомагає, щоб відчувати себе потрібним.
Володимир Демʼянов, ветеран російсько-української війни:
Вони коли із нами спілкуються, вони отримують чисто людське, вони отримують підтримку, що вони потрібні, що є допомога, що можемо ми допомагаємо. В мене нормальна пенсія, я тут отримую задоволення від того, що я потрібен, і це для мене головне в житті.
Основна робота сьогодні - це переважно демонтаж будівель, понівечених через прильоти російських снарядів. Фізично інколи буває важко, але для ветеранів така діяльність - своєрідна терапія.
Володимир Демʼянов, ветеран російсько-української війни:
Це робота примітивна - це демонтаж, був приліт "Граду", і потрібно було навести порядок, тому що тут був безлад. І такої роботи багацько. У нашій бригаді всі ветерани, і у кожного свій статус, своя посада колись, я кадровий військовий старший офіцер, і для мене немає сорому. Потрібна моя допомога, я це відчуваю, я це роблю.
Військові волонтери вже розібрали завали більше сотні комунальних обʼєктів Миколаївщини - це школи, дитячі садки та заклади культури. І вірять, що їхня допомога принесе ще більше користі після Перемоги.