На Сумщині запрацював підрозділ поліції "Білі янголи" [ Редагувати ]
На Сумщині починає роботу підрозділ поліції "Білі янголи". Усі міста та села вздовж п'ятисот шістдесяти кілометрів державного кордону на Сумщині під постійними обстрілами. Наразі прикордоння буквально перетворилось на прифронтові території. Жителям радять не зволікати з евакуацією. Всім, хто потребує, допомогу надаватимуть правоохоронці.
На хлопчиків та дівчаток поліцейські надівають бронежилети. Вони спеціально розроблені для дітей, але для таких малят - все одно завеликі. Утім, для поїздки на автобусі, це обов'язкова умова. Дітей евакуюють з прикордоння Сумщини.
Надія Олександрівна, місцева жителька:
Якщо дуже-дуже страшнувато, то ховаємося в погріб, а шо робить, так і живем. Людей скільки було, а щас вообще нікого не бачиш, ні дітей, дуже страшно. Каждий день бачиш, шо не лучшає, а хуже й хуже. То буває, день-два чи три в нас тишина, вообще нічого не гепають, а то з 5 часов, та й 5 часов немає, гепають. Я й думаю, проснешся чи не проснешся, на тебе прилетить чи трохи дальше.
Про те, що з громад, наближених на 5 км до державної межі, варто виїздити, влада оголосила ще минулого літа. Цьогоріч небезпечними стали ще більше територій.
Максим Паращенко, дільничний офіцер поліції:
Це в нас безпосередньо 10-кілометрова зона від ворога, можливо, навіть трошечки ближче, 9 приблизно км. У нас на евакуації наразі 13 осіб, з них 10 дітей - 2 багатодітні родини, де є багато діточок неповнолітніх.
Деякі громади росіяни обстрілами буквально рівняли з землею. Так сталось, зокрема, на Великописарівщині в березні. Жителі ледь встигли звідти терміново виїхати. На всіх територіях людям допомагали з евакуацією поліцейські.
Давайте, рідненькі, давайте, там он ждуть нас уже, далі, всі йдемо. Давайте.
Нині на Сумщині починає діяти спеціальний підрозділ поліції, що вивозить людей з небезпечних територій - "Білі янголи". Правоохоронці насамперед пройшли навчання з домедичної справи.
Лариса Голубкова, інструктор Товариства Червоного Хреста України:
Вивчати першу допомогу для них вкрай необхідно, бо статися будь-що, будь-яка кризова ситуація може в будь-який момент.
До підрозділу сумських "білих янголів" обирали людей, яким не з чуток відомо, як діяти в кризових ситуаціях, окрім того, вони добре знають місцевість та жителів і мають психологічні навички.
Юрій Колесніченко, старший дільничний інспектор поліції:
2 роки тому, коли російські війська заходили на територію Тростянецької громади, людям простим, населенню потрібна була допомога, і багато громадян чекали допомоги саме від працівників поліції. Я знаю територію, на якій працюю, знаю, якими дорогами можна проїхати, і це, надіюся, допоможе при евакуації, якщо буде потрібно.
Допомога "білих янголів" буде передовсім спрямована жителям громади - маломобільних, літніх, сімей з дітьми. Звертатись із заявкою про евакуацію треба за телефоном 050 2521288.