Спортоб'єктів стає менше: які рішення пропонує Мінмолодьспорт [ Редагувати ]
Спорт в умовах великої війни. Попри ворожі обстріли українські спортсмени - дорослі та малі - продовжують жити мрією високих досягнень, зокрема, на міжнародному рівні. Та об'єктів інфраструктури для тренувань стає все менше. Міністерство молоді й спорту України провело фаховий круглий стіл, щоб обговорити цю проблему.
Перше вересня. Чергова російська атака по Харкову. Одна з локацій ворожого удару Палац спорту.
Це не перший об'єкт спортивної інфраструктури, який росіяни атакували за час повномасштабного вторгнення - наголошують в Мінмолодьспорті.
Сергій Биков, речник Міністерства молоді та спорту України:
523 спортивні об'єкти по всій країні зруйновано або пошкоджено внаслідок російської воєнної агресії. Серед них також 16 баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки. І на жаль, поки триває повномасштабне вторгнення росії, ця цифра постійно зростає.
Як у таких умовах дати можливість українцям займатися спортом - посадовці вирішили обговорити в рамках круглого столу.
Костянтин Катаєв, в. о. директора ДП "СК "Авангард":
У березні 22-го року під час ракетної атаки на телевежу вибуховою хвилею було дуже сильно пошкоджено інфраструктуру нашого спортивного комплексу
Допомогли з відновленням благодійники та небайдужі - зазначив виконувач обов'язків спортивного комплексу "Авангард" Костянтин Катаєв.
Костянтин Катаєв, в. о. директора ДП "СК "Авангард":
Є дійсно ще багато проблем, наприклад, з опаленням, які потрібно вирішити. Крім цього, були залучені кошти для оздоблення укриття. Без укриття жодна спортивна інфраструктура в принципі не може працювати. Те, що стосується інфраструктури, яка стоїть і потребує більшого фінансування - тут, на жаль, на сьогодні ні благодійники, ні бюджет нам допомогти не зможуть.
В умовах великої війни необхідно вибудувати єдину політику управління спортивною інфраструктурою - впевнені в Мінмолодьспорту.
Сергій Биков, речник Міністерства молоді та спорту України:
Виникає потреба спортивним об'єктам виживати якимось чином. І тому окремі спортивні об'єкти ухвалюють певні свої рішення: як їм, наприклад, оплачувати електропостачання, оплачувати опалення.
Андрій Недоступ, експерт з фітнесу та спортивної інфраструктури:
У нашої країни ніколи не було багато грошей на спорт - як і на масовий, так і на спорт високих досягнень. Зараз не на часі будівництво великих об'єктів, так? Саме так. Але ж ми маємо зрозуміти, що війна все одно скінчиться, і саме час планувати й думати, звісно, про наших дітей, думати про повернення до нашої країни. І думати не лише про дітей, а й про жінок. І вони вже побачили в європейських країнах, по світу, яка саме повинна бути інфраструктура.
Учасники круглого столу зійшлися на тому, що в умовах великої війни не може йти мови про витрату коштів на зведення масштабних спортивних об'єктів, які завтра можуть бути уражені. Втім, потрібно напрацьовувати нові напрямки, як після завершення бойових дій розвивати інфраструктуру, зокрема і за підтримки закордонних партнерів. Вона до того ж стане в пригоді й у реабілітації наших захисників.