Повені в Європі: Україна пропонує допомогу ДСНС в подоланні негоди [ Редагувати ]
Нищівний циклон "Борис" продовжує лютувати Центральною та Східною Європою. Через потужні зливи місцеві річки вийшли з берегів і спричинили масштабні повені. Найбільше потерпають Чехія, Румунія, Польща та Австрія. За вихідні кількість загиблих там зросла до п'ятнадцяти. Є зниклі безвісти. Більше про велику воду в Європі - далі в сюжеті.
Через циклон "Борис" на північному сході Чехії вже випала тримісячна норма опадів. І це лише за три дні. Одна людина потонула поблизу міста Брунталь. Семеро - зникли безвісти. Без світла понад сто тисяч домогосподарств. У місті Острава вимушено закрили електростанцію. А ще два хімічні заводи. У деяких частинах країни досі тривають зливи. Тож рівень води в тамтешніх річках і надалі підійматиметься. А там, де "велика вода" вже пішла, місцеві оглядають наслідки стихії.
Зденек Кузілек, житель міста Єсенік:
Ця повінь однозначно гірша за ту, що була в 1997 році. Тут вулицею мчав потік води заввишки 2 метри. Я бачив такий великий вир, що підточував мій будинок. Хтозна, чим це закінчиться, чи треба буде його зносити, чи ні. По вулиці також пливли багато-багато знищених машин. Це жахливо, у людей буде багато роботи, щоб відновити це все. Зараз не працюють телефони, немає питної води, світла. Це дуже важко.
Щонайменше шестеро загиблих у Румунії. На південному сході країни затоплено десятки населених пунктів. Більшість автошляхів заблоковано. Подекуди стихія призвела до забруднення колодязів. У румунському Мінохорони здоров'я попереджають про ризик зараження гепатитом А. Та радять дезінфікувати воду перед вживанням.
Джіка Стан, житель селища Пекеа:
Під час дощу. Ось поруч стара річка в долині Імбру, вся вода прийшла відразу. Ми прокинулися і побігли на горище. Наш будинок залило повністю. Нічого не залишилося: ані шафи, ані одягу, ані голки навіть.
Софія Базаліч, жителька селища Пекеа:
Вода повалила стіни будинку. І все винесло: плиту, пральну машину, холодильник. Загинули кури, кролі. Нічого більше немає.
У Польщі через стихію вже евакуювали тисячі людей. У багатьох частинах країни паралізовано залізничний рух, пошкоджено дороги. Через прорив дамби затопило міста Ниса та Строне-Шльонське. Раніше під водою опинилися Клодзко та Ґлухолази. Щонайменше четверо людей загинуло. У країні оголосили стан стихійного лиха. У польському уряді на подолання наслідків циклону вже виділили мільярд злотих - це 260 мільйонів доларів.
Марчін Райш, медбрат лікарні міста Ґлухолази:
Затоплено підвали, там, де містилася хірургічна клініка та склади. Зараз кожен намагається рятувати те, що може.
Надзвичайну ситуацію оголосили й в Австрії. Там серед загиблих - двоє літніх людей та рятувальник. Рівень води зростає у Баварії. Утім, як заявляє тамтешня влада: ситуація в регіоні під контролем. В Угорщині укріплюють береги мішками з піском. Будапешт очікує на "найбільшу повінь десятиліття", заявив мер угорської столиці. Тим часом Київ запропонував постраждалим країнам Європи відправити на допомогу свої підрозділи ДСНС, а також необхідне обладнання.